TCL vylepšuje svoje OLED okuliare v novinke NXTWear Air

ZDROJ | TCL

Len pred pár týždňami sme mali v redakcii prvú generáciu okuliarov TCL NXTWEAR G a už výrobca predstavil ich nástupcu. TCL v nich odstraňuje nedostatky, najmä pokiaľ ide o vzhľad a pohodlie pri používaní.

TCL v prvom rade znížil hmotnosť NXTWear Air zhruba o tretinu na 75 g (oproti 130 g) a pripravil novú sadu vymeniteľných rámov, z ktorých si môžete vybrať tie, ktoré najviac vyhovujú vášmu štýlu.

Zážitok z pozerania na virtuálne obrazovky ostáva rovnaký. Podľa TCL je to ako sledovať 140″ obrazovku zo vzdialenosti cca 13 stôp (4 metre), teda akoby ste sedeli v skutočnom kine. O kvalitu obrazu sa starajú dva Micro OLED displeje s rozlíšením 1080 px.

Obsah a napájanie okuliarov zabezpečuje USB-C kábel, ktorý si môžete pripojiť k smartfónu, alebo počítaču. Okrem pozerania filmov sa dá NXTWear Air využiť i na hranie jednoduchších hier.

ZDROJ | TCL

Zabudované reproduktory podporujú priestorové efekty, ak nechcete rušiť okolie, môžete sa k nim pripojiť cez káblové, ale i bezdrôtové slúchadlá.

Aj keď je evidentné, že vývoj takýchto zariadení je len v začiatkoch, vidíme kvalitatívny posun medzi prvou a druhou generáciou. Zvlášť v ére pandémie, keď sme nútení tráviť v interiéroch viac času, môže to byť zaujímavý spôsob relaxovania bez toho, aby sme rušili okolie. Ďalšia generácia snáď prinesie podporu AR a VR prostredia.

Cena TCL NXTWear Air bude oznámená neskôr, predpokladáme, že to bude približne rovnako, koľko stoja TCL NXTWEAR G, čo je 599 eur. Novinka by sa mala začať predávať v prvom štvrťroku 2022.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku