Reklama

Ťava Raffia maká pre Google

Patrik Kimijan

V Googleplexe sa to hemží superinteligentnými nerdmi, no prácu v Google môže získať aj ťava, stačí, ak žije na tom správnom mieste.

Ťava s menom Raffia má desať rokov, žije v arabskej púšti Liwa a práve tú sa rozhodol Google zaradiť ako ďalší zaujímavý kus sveta do svojho projektu StreetView. Aby snímkovanie v púšti nijako nezaťažovalo životné prostredie, Google svoj StreetView Tracker naložil na chrbát Raffie a spolu s domorodým sprievodcom od šiestej ráno fotili panoramatické obrázky púšte.

Liva desert
StreetView Tracker nosili doteraz na svojich chrbtoch iba ľudia.

Výsledkom je úžasná cesta púšťou, ktorú si môžete užiť, akoby ste práve sedeli na chrbte Raffie. Všade naokolo pieskové duny, prípadne oázy a keď pozriete pod seba, tak vidíte tieň ťavy a stopy v piesku, ktoré za sebou necháva táto minikaravána.

 

Okrem domorodca vodiaceho ťavu sa na StreetView snímkach občas objavuje aj záhadná postava kdesi v diaľke, spočiatku to vyzerá, akoby kamery zachytili fatamorgánu, no v skutočnosti ide o člena StreetView tímu, ktorý má pravdepodobne na starosti určovať naplánovanú trajektóriu cesty púšťou.

Google svoje kamery doteraz umiestňoval na autá, lode, špeciálne trojkolky, alebo využíval ľudí, ktorí so StreetView Trackerom na chrbte fotili miesta nedostupné pre dopravné prostriedky, takto napríklad snímkovali naše Vysoké Tatry alebo Slovenský raj. Pri fotení púšte Liwa však po prvýkrát v histórii využili na túto prácu zviera.

„Pri každej lokalite sa snažíme prispôsobiť spôsob, akým fotíme, okolitému prostrediu. V prípade púšte Liwa sme si vybrali ťavu preto, aby bolo možné zachytiť snímky tým najlepším, najautentickejším a najmenej škodlivým spôsobom,“ povedal pre thenational.ae Joyce Baz, hovorca Google pre Blízky Východ a Severnú Afriku. To, akú odmenu dostala za svoju priekopnícku prácu ťava Raffia, však Google neuvádza.

zdroj: thenational.ae
foto: google

Prečítajte si aj:
V Google X vyvíjajú skladačkový televízor >>
Vymením rodinný doma za iPhone. Alebo iPad >>

Zdieľajte na Facebooku Pošlite na Twiiter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.