Tatra banka myslí na podnikateľov – účet za pár minút a financie v apke  

Účet pre SZČO a jednoosobové SRO bez návštevy banky a správa účtov aj väčších firiem v apke? Tatra banka ponúka množstvo praktických riešení aj pre podnikateľov. Pozrite sa, čím ich poteší.

Do skupiny aplikácií, ktoré by sa dali nazvať povinnou výbavou každého smartfónu jednoznačne patrí aj banková aplikácia. Dokáže ponúknuť až prekvapivé pohodlie a bohatú paletu výhod. Ak si potrpíte a chcete naozaj to najlepšie, je dobré byť klientom Tatra banky. Práve bankovú aplikáciu Tatra banka ste vy, naši čitatelia, zvolili za bankovú aplikáciu roka 2020.

Pri osobných účtoch tak „modro-čierna“ jasne dominuje. Avšak, čo ak ste podnikateľ? Aplikácia Tatra banka svojej povesti nezaostáva ani v tomto smere a otvorenie digitálneho podnikateľského účtu pre SZČO alebo jednoosobové SRO ponúka doslova na pár klikov v rámci aplikácie.

Digitálny podnikateľský účet za pár minút

Ak už klientom Tatra banky ste, stačí v aplikácii otvoriť menu Viac, vybrať Účty a platby, v tejto časti menu zvoliť Účty a v hornom pravom rohu vybrať možnosť Nový účet. Teraz môžete vybrať, či chcete Digitálny Živnostenský účet alebo Digitálny Podnikateľský účet. Ak klientom Tatra banka nie ste, stiahnite si aplikáciu z App Store alebo Google Play a po jej otvorení vyberte možnosť Nie som klient. Z ponúknutých možností vyberte Digitálne účty. V tomto momente sa už rozhodujete, či chcete Digitálny Živnostenský účet alebo Digitálny Podnikateľský účet.

Pozrite siČím je výnimočná nová verzia aplikácie Tatra banka?

Či už zakladáte účet ako SZČO alebo jednoosobová SRO, postup je veľmi podobný. Pomocou IČO overíte spoločnosť, potvrdíte a odsúhlasíte potrebné dokumenty. Pri Digitálnom Podnikateľskom účte vyberiete balík, vyplnením kontaktných údajov zadáte žiadosť o účet, PIN kódom potvrdíte ďalšie právne dokumenty a dostanete číslo účtu. Hotovo, niekedy zdĺhavý proces ste zvládli za 4 minúty, ak nie ste klientom Tatra banky, tak za 14 minút.

Po vytvorení účtu môžete naplno používať Digitálnu kartu, ktorú si viete aktivovať aj pre platby Google Pay alebo Apple Pay. Vôbec nemusíte čakať na fyzickú platobnú kartu, ktorá vám po vytvorení Digitálneho účtu príde automaticky poštou.

Potrebujem ako SZČO extra účet?!

Možno sa pýtate, či ako SZČO potrebujete zvlášť účet na podnikanie. Zákon vám túto povinnosť neukladá, no ak sa preň rozhodnete, prinesie vám to viacero výhod. V prvom rade to je prehľadnosť. Pomiešať osobné financie s tými podnikateľskými nie je pravé pohodlné a praktické. A to ani pre vášho účtovníka, ktorý sa pri triedení položiek vášho účtu môže ľahko pomýliť. Tiež môže vďaka pomiešaným osobným a podnikateľským transakciám veľmi podrobne vedieť o tom, za čo míňate peniaze, čo nemusí byť vždy príjemné.

ZDROJ | Tatra banka

Oddelenie súkromného a živnostenského účtu vám navyše môže znížiť náklady. Podnikateľský účet totiž môžete uviesť do daňových výdavkov. Ak budete potrebovať úver, kreditku či leasing, budete menej dokladovať a v neposlednom rade, bez podnikateľského účtu nezískate POS terminál.

Premeňte smartfón na platobný terminál

Ten pre živnostníkov a malé firmy Tatra banka ponúka v podobe aplikácie Tatra banka POS. Toto riešenie doslova supluje fyzický platobný terminál a nahrádza ho vašim smartfónom. Stačí, aby ste mali zariadenie s operačným systémom Android 8.0 a vyšším, dokázali stiahnuť aplikáciu z Google Play a vaše zariadenie malo NFC čip.

Výhody? Na to, aby ste prijali platbu nie ste viazaný na konkrétne miesto, nemusíte sa starať o ďalší kus hardvéru a nabíjať ho, riešenie je veľmi svižné, platby sú možné všetkými kartami VISA a Mastercard a, v neposlednom rade, nemusíte za používanie aplikácie platiť mesačný poplatok. Ideálne riešenie napríklad pre taxikárov, ale aj rôznych drobných predajcov.

Pozrite siAppka Tatra banka je opäť lepšia, čo ponúka verzia 3.5?

Aktuálne Tatra banka pri otvorení Digitálneho Živnostenského účtu ponúka hneď niekoľko benefitov. Výpočet môže začať účtom na rok za 0 eur a pokračovať fakturačným softvérom alebo platobným terminálom v smartfóne za zvýhodnených podmienok, Digitálnou kreditnou kartou už do 7 dní či ponukou marketingových nástrojov.

Aj väčšia firma cez apku

Prerástol váš biznis škatuľku „malého podnikateľa“? Potom vám bežná aplikácia Tatra banka stačiť nebude. Čo je logické. Avšak aj pre väčšie biznisy má Tatra banka pripravenú aplikáciu. Ako z App Store, tak z Google Play, si môžete stiahnuť aplikáciu Business banking TB.  Podmienkou používania tejto aplikácie je aktivovaná služba elektronického bankovníctva Business bankingTB.

Pozrite siAplikácia Tatra banka vylepšila Spending report a teší podnikateľov

Po tom, čo sa do aplikácie prvýkrát prihlásite pomocou vášho PID-u a hesla, určite si aktivujte prihlasovanie pomocou PIN kódu, vďaka čomu bude prihlasovanie pohodlnejšie a rýchlejšie. Ak Business bankingTB aktívne používate v rozhraní webového prehliadača už po prvom otvorení aplikácie sa budete cítiť „ako doma“.

V aplikácii nájdete množstvo logicky spracovaných prehľadov a nástrojov. Spraviť si prehľad zostatkov alebo zobrazenie sumáru z vybraných účtov je v tejto aplikácii samozrejmosť. Rovnako ako spravovanie všetkých debetných či kreditných kariet vydaných na účet vrátane prehľadu o pohyboch. Nechýba digitálne podpisovanie dokumentov, zadávanie žiadostí bez toho, aby ste museli navštíviť pobočku alebo možnosť nastaviť notifikácie na konkrétne udalosti.

Ak vás prekvapilo, ako sa Tatra banka venuje podnikateľom, vedzte, že si to všimli aj pri udeľovaní ocenení Global Finance SME Awards 2022. Tatra banka bola totiž zvolená za najlepšiu banku pre malé a stredné podniky na Slovensku.


Komentáre k článku