Reklama

Táto Tesla Model S už prešla 1 500 000 km! Avšak nie s jednou batériou

Zdroj | Hansjörg von Gemmingen - Hornberg
Stanislav Vinc
Zdroj | Hansjörg von Gemmingen - Hornberg
Zdroj | Hansjörg von Gemmingen - Hornberg

Tesla je často kritizovaná za svoju nedostatočnú kontrolu kvality pri výrobe, no pokiaľ ide o vydarené kusy, tie dokážu svojou kvalitou a najmä životnosťou milo prekvapiť. Dôkazom toho je aj táto Tesla Model S P85, ktorá má najazdených už viac ako 1,5 milióna kilometrov.

Nemecký rekordér vo svete elektromobilov známy ako Hansjörg von Gemmingen – Hornberg, sa pochválil svojim ďalším úspechom. Jeho Tesla Model S P85, najstaršia výkonnostná verzia tohto modelu, ukázala 6. januára 2022 na svojom tachometri najazdených 1 500 000 kilometrov. Ide o pravdepodobne najvyšší počet najazdených kilometrov s týmto modelom.

V roku 2019 najazdil Hansjörg so svojim elektromobilom 900 000 kilometrov a o rok neskôr 1 200 000 kilometrov. Svoje auto totiž využíva na účely taxislužby. Predtým zákazníkov vozil v pôvodnej verzii elektromobilu Tesla Roadster, čo je vzhľadom na jeho miniatúrne rozmery a krátky dojazd úctyhodný počin.

Pozrite si

Stellantis šokuje – Berlingo, Combo a Rifter kúpite už iba ako elektromobily!

Senzáciou by samozrejme bolo, ak by dotyčná Tesla zvládla daný počet kilometrov najazdiť s jednou a tou istou batériou, čo však nie je tento prípad. Pôvodný batériový modul nainštalovaný do vozidla pri výrobe mal po 290 000 kilometroch nešpecifikovaný problém.


Tesla Hansjörgovi z tohto dôvodu počas vyšetrovania problému na pol roka požičala náhradnú batériu, s ktorou najazdil ďalších 150 000 kilometrov. V rámci záruky nakoniec bola do vozidla nainštalovaná úplne nová batéria. Ak sú ale tieto počty pravdivé, už len s poslednou batériou Hansjörg najazdil zhruba 1 milión kilometrov.

Dotyčná Tesla Model S P85 patrí medzi modely, ktoré kvôli kombinácii jedného motora so zadným náhonom, vysokého výkonu a krútiaceho momentu trpeli poruchovosťou samotných pohonných jednotiek. Tri z nich musel dať Hansjörg po 680 000 kilometroch vymeniť, štvrtá sa dožila 1 milióna kilometrov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.