Reklama

Takto si Peugeot predstavuje ovládanie auta v budúcnosti

Zdroj | Peugeot
Michal Sobek
Zdroj | Peugeot
Zdroj | Peugeot

Automobilka Peugeot dokazuje, že si je naplno vedomá budúcnosti elektromobilov, veď len nedávno sme jazdili na novom modeli E-3008. Do svojich vozidiel ale plánuje nasadiť skutočne unikátny volant Hypersquare.

Všetko sa točí okolo Peugeot Inception Concept, ktorý vyzerá skutočne futuristicky. Koncept je vybavený 800 V technológiou, pričom jeho 100 kWh batéria mu umožňuje prejsť na jedno nabitie až 800 kilometrov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Od počiatku mali volanty v autách tvar kruhu, pričom k dispozícii boli aj také výstrelky ako Yoke od Tesly, no zákazníci ho neprijali úplne dobre. S novým tvarom prichádza aj volant Peugeot Hypersquare.

Ten má dokonca až obdĺžnikový tvar, pričom pripomína ten z monopostov F1. Tento tvar je tu však aj z toho dôvodu, že v interiéri zaberá menej miesta, v koncepte sa dokonca vie zasúvať do palubnej dosky.

Zdroj | Peugeot

Volant Peugeot Hypersquare s digitálnym elektrickým ovládaním pozostáva z hlavnej obrazovky s kruhovými prvkami v každom zo štyroch rohov, ktoré majú viacero funkcií. Vodič môže z neho ovládať všetky parametre vozidla.

Napríklad ovládanie klimatizácie, hlasitosti a bezpečnostných systémov sú zobrazené na dvoch bočných častiach. Tlačidlo na potvrdenie voľby sa nachádza vo vnútri kruhových prvkov a je prístupné iba pohybom palca.

Pozrite si

Vyskúšali sme PEUGEOT E-3008! Bude hitom medzi elektromobilmi?

Peugeot Hypersquare a ďalšia generácia infotainmentu i-Cockpit, ktorá má priniesť doslova, sa má objaviť v nadchádzajúcich vozidlách značky niekedy do roku 2026. Prvé nasadenie zrejme uvidíme v novej generácii modelov 208 a 2008.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.