Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto má vyzerať vlajková loď za polovičnú cenu! Toto je Huawei nova 9

Takto má vyzerať vlajková loď za polovičnú cenu! Toto je Huawei nova 9
TECHBOX
Takto má vyzerať vlajková loď za polovičnú cenu! Toto je Huawei nova 9

Obľúbená séria Huawei nova je späť aj so svojim legendárnym posolstvom, že krásny dizajn a najmodernejšie technológie možno svetu ponúknuť aj za dostupnú cenu. Novinka Huawei nova 9 ohúri na prvý pohľad vďaka štýlovému zovňajšku, no spoznať sa ju oplatí aj pre vychytávky, ktoré ukrýva vo vnútri.

Šperk medzi technológiami

Keby by ste mali možnosť zúčastniť sa spolu s nami na svetovej premiére nového smartfónu Huawei nova 9, v prvom momente by ste si možno mysleli, že ten hlúčik uprostred obrovskej haly obkľúčil nový luxusný módny doplnok. Vlastne by ste neboli ďaleko od pravdy. Nová generácia dnes už legendárnej série smartfónov tak skutočne pôsobí, aj mimo pozornosti reflektorov.

Či už v ligotavej modrej alebo elegantnej čiernej, na novinku Huawei nova 9 je radosť pozerať. Imidž šperku na jej zadnej strane dotvára ikonicky usporiadaná zostava fotoaparátov v tvare prstenca. Predná strana zas patrí podmanivej OLED obrazovke schopnej vykresliť viac ako miliardu farieb.

Huawei pri tvorbe dizajnu opäť trochu čaroval a aj napriek tomu, že vám séria nova 9 ponúkne až 6,57“ displej a veľkú batériu, v ruke nič z toho nepocítite. Smartfón totiž váži iba 175 gramov a na hrúbku má len 7,77 milimetra.

Displej, z ktorého nespustíte oči

Pozornosť každého si Huawei nova 9 dokáže získať nielen vďaka štýlovému dizajnu, ale aj mimoriadne kvalitnému displeju. Spomínaný 6,57“ OLED displej totiž dokáže vykresliť až 1,07 miliardy farieb s presnosťou Delta 1 < 1 a vysokým kontrastom HDR10, k čomu sa pridáva úžasná plynulosť vďaka adaptívnej obnovovacej frekvencii až do 120 Hz.

Keď je čas spomaliť a vychutnať si každý moment filmu či seriálu do sýtosti, displej smartfónu sa automaticky prispôsobí zobrazovanému obsahu a obnovovaciu frekvenciu zníži na 60 Hz, čím zároveň šetrí batériu. O šetrenie vášho zraku sa zas postará špeciálny režim, ktorý obmedzí vyžarovanie škodlivého modrého svetla po západne slnka.

Vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja pocítite už aj pri bežnom používaní smartfónu, dokonca aj prehliadanie sociálnych sietí je pri 120 Hz zážitok. Plynulý displej si však zamilujú aj hráči, ktorí si na ňom v kombinácii s výkonným čipsetom Snapdragon 778 a vzorkovacej frekvencii dotyku až 300 Hz môžu vychutnať aj tie najnáročnejšie herné tituly bez akýchkoľvek kompromisov.

Štyri hviezdy na oblohe

Zadná strana smartfónu Huawei nova 9 pripomína v čiernej verzii nočnú oblohu, v ligotavej modrej zas ranný svit. Tušíte už, prečo o pár riadkov vyššie spomíname štyri hviezdy? Samozrejme, reč je o štyroch fotoaparátoch na zadnej strane, ktoré tu rozhodne nie sú iba „na parádu“.

Veľký prstenec vzadu v sebe ukrýva hlavný 50 Mpx ultra-fotoaparát tvorený snímačom RYYB Ultra Vision, ktorý dokáže v porovnaní s tradičnými snímačmi prijať až o 40 % viac svetla a tak vytvárať excelentné zábery cez deň i v noci.

Na vrchole spodného kruhového modulu fotoaparátov figuruje 8 Mpx snímač s ultra-širokouhlým objektívom, ktorý vám umožní zachytiť viac z priestoru pred vami bez toho, aby ste museli urobiť čo i len krok vzad. Keď naopak nastane čas zachytiť drobné detaily okolo vás, spoľahnúť sa môžete na makro fotoaparát pripravený na tvorbu záberov zo vzdialenosti 4 centimetrov.

Pozrite si

5 vychytávok Huawei ekosystému, ktoré vás skrátka dostanú

Štvoricu fotoaparátov na zadnej strane uzatvára 2-megapixelový snímač hĺbky obrazu stvorený špeciálne pre tvorbu portrétových fotografií s obľúbeným bokeh efektom, teda rozostreným pozadím za fotografovanou osobou.

Všestranná ale nie je Huawei nova 9 iba v oblasti mobilnej fotografie, ale aj videa, ktoré dokáže nahrávať v špičkovom 4K Ultra HD rozlíšení. Tvorcovia vlogov sa potešia špeciálnemu režimu nepretržitého nahrávania prednou i zadnou kamerou a nočné sovy zas režimu nočného selfie videa, ktorý sa postará o ostré zábery v 4K UHD rozlíšení aj v zlých svetelných podmienkach.

Z nuly na sto, kým si dáte sprchu

Povedzme si úprimne, smartfóny dnes väčšina z nás počas celého dňa nespustí z rúk. Huawei nova 9 je na takúto záťaž pripravená vďaka 4 300 mAh batérii, ktorá s vami udrží krok aj počas tých najnáročnejších dní. Celodenná výdrž je tak štandardom a to aj vďaka inteligentnému softvéru, ktorý sa stará o systematické znižovanie spotreby bez toho, aby ste o tom vôbec museli vedieť.

Ak by sa vám aj podarilo batériu vyšťaviť, Huawei nova 9 vás na konci dňa nenechá v štichu. Priamo v balení spolu so smartfónom totiž nájdete aj nabíjačku Huawei SuperCharge s výkonom 66 W, ktorá dokáže smartfón nabiť na 60 % už v priebehu 18 minút a na 100 % už v priebehu 40 minút. Kým sa teda napr. vychystáte na večerný program, Huawei nova 9 vás už bude čakať s plnou batériou pripravená na ďalšie hodiny intenzívneho používania.

Cenový trend setter

Vlajkovej výbave, ktorú sme vám predstavili v predchádzajúcich riadkoch, musí prirodzene odpovedať aj vlajková cena, alebo…? Naopak, ako sme to už naznačili v úvode, Huawei nova 9 je vlajkovou loďou za polovičnú cenu. Na našom trhu môže byť vaša vo farbách Black a Starry Blue už za fantastických 499 eur.

Zdroj