Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto fotí Huawei P9, čiernobielu fotografiu si s ním zamilujete

Takto fotí Huawei P9, čiernobielu fotografiu si s ním zamilujete
Marek Šimunek
Takto fotí Huawei P9, čiernobielu fotografiu si s ním zamilujete

Huawei tentokrát potvrdil dohady o tom, že jeho nová vlajková loď bude obsahovať dvojicu samostatných fotoaparátov. Nakoniec sme sa v Londýne mohli presvedčiť, že partnerstvo Huawei a Leica prinieslo svoje ovocie. Novinka totiž obsahuje hneď dva fotoaparáty. Ako teda P9 fotí?

Pozrite si

Huawei P9 má dva fotoaparáty Leica a výborný hardvér

Už pri prvých záberoch zistíte, že fotoaparát v Huawei P9 je skutočne rýchly. A to nielen z pohľadu samotného spustenia aplikácie, či vytvorenia snímok, ale aj z pohľadu ostrenia. Hybridný autofókus sa totiž postará o skutočne rýchle zaostrenie scény.

Dvojica fotoaparátov okrem štandardných režimov ako sú HDR, či panoráma však ponúka niekoľko skutočne vydarených kreatívnych režimov. Podobne ako v prípade modelu Huawei P8, ani tu nechýba možnosť využívania kreatívnych režimov pre hru so svetlom. Novinkou však je plne manuálny režim, vďaka ktorému si nastavíte všetky parametre sami.

Huawei P9 prináša aj režim selektívneho zaostrenia s možnosťou rozmazania pozadia, tzv. bokeh. Voľbu clonového čísla môžete vykonávať tak pri vytváraní fotografie, ale zmeniť ju, rovnako ako aj bod zaostrenia môžete aj po samotnom vytvorení fotografie. Kvalita bokehu sa samozrejme nedá porovnávať so zrkadlovkami a v niektorých situáciách je jasne citeľný jej softvérový základ, ale vďaka tejto funkcii môžete vytvoriť skutočne vydarené portrétové fotografie.

Pozrite si

SÚBOJ GENERÁCIÍ | Huawei P9 vs Huawei P8

To čo nás však v momente dostalo sú čiernobiele fotografie. Jeden z 12 Mpx snímačov je totiž vybavený monochromatickým senzorom. Vďaka nemu je schopný prijať o 300 % viac svetla, ako štandardné RGB senzory. Fotografie v slabom svetle tak pôsobia podstatne lepšie a vďaka ich čiernobielemu podaniu si ich doslova zamilujete.

 

Je teda jasné, že fotoaparát nového Huawei P9 má čo ponúknuť a my pre vás už teraz pripravujeme plnohodnotnú recenziu novinky, ktorú vám prinesieme čoskoro.