Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto bude vyzerať nový Volkswagen ID.6, od konceptu ROOMZZ sa výrazne líši

Takto bude vyzerať nový Volkswagen ID.6, od konceptu ROOMZZ sa výrazne líši
Zdroj | MIIT
Stanislav Vinc
Takto bude vyzerať nový Volkswagen ID.6, od konceptu ROOMZZ sa výrazne líši
Zdroj | MIIT
Zdroj | MIIT

Pred dvoma rokmi predstavený koncept Volkswagen ID ROOMZZ sa dostáva do výrobnej fázy a tak vďaka úniku poznáme už aj jeho reálny vzhľad. Ten sa od pôvodného konceptu výrazne líši, žiaľ nie k lepšiemu.

Z futuristického a pomerne odvážneho konceptu ROOMZZ sa stáva mix modelov Touran a Tiguan. Pripravovaný model teraz už známy pod názvom ID.6 unikol na verejnosť v sérii záberov vďaka schvaľovaciemu procesu na čínskom Ministerstve priemyslu a informačných technológií (MIIT).

Z Číny napokon nebude pochádzať iba tento únik, ale aj samotný elektromobil. Určený bude minimálne zo začiatku výhradne pre čínsky trh, preto sa tu bude aj priamo vyrábať. Jeho eventuálna európska alebo americká verzia by sa mohla vzhľadom od tej čínskej mierne líšiť.

Pozrite si

Brúsili ste si zuby na nový Hyundai Tucson? Tento je najvýkonnejší

V praxi pôjde o 7-miestne SUV s dĺžkou 4 876 milimetrov, šírkou 1 848 milimetrov a výškou 1 680 milimetrov s 2 965 milimetrov širokým rázvorom. Názov pôvodného konceptu odkazoval na jeho priestrannosť a finálna produkčná verzia tomu rozhodne zostáva verná.

Zdroj | MIIT

Dvere otvárajúce sa do oboch strán sú však už samozrejme mimo hry a s nimi aj odvážnejšie dizajnové prvky vrátane unikátnych svetlometov. Tie nové sú už podobnejšie dnešným modelom.

Zdroj | Volkswagen

Uniknuté zábery majú zachytávať tento elektromobil vo výkonnejšej verzii ID.6 X s duálnou zostavou elektromotorov s celkovým výkonom 150 kW a samozrejme aj pohonom všetkých štyroch kolies. Menej výkonná verzia ponúkne jeden elektromotor s výkonom 75 kW, obe by pritom mali využívať batériový modul s kapacitou 82 kWh.

Pozrite si

Volkswagen chce recykláciu batérií s 90%-nou výťažnosťou

Volkswagen pri predstavení pôvodného konceptu hovoril o dojazde na úrovni 450 kilometrov (WLTP). Dojazd produkčnej verzie zatiaľ nepoznáme, no dlho na jeho odhalenie čakať nebudeme. Nový Volkswagen ID.6 má totiž zamieriť do predaja ešte v priebehu tohto roka.