Tak čo? Ty už syslíš?

365.bank už určite poznáš aj ty. Písali sme o nej u veľa krát. Je to prvá a zatiaľ jediná skutočne digitálna banka na Slovensku. Banka pre ľudí, ktorí neradi navštevujú pobočky, necítia sa svoji, ak musia čakať v radoch, ale pritom dokážu oceniť moderné technológie a „mobile first“ prístup. Skrátka celá banka v mobile. Navyše v 365.bank je aj sporenie doslova zábavou. Neveríš? Tak čítaj ďalej.

Určite aj ty poznáš, aké je otravné, ak musíš každý mesiac myslieť na to, že by si si mal odložiť nejaké tie peniažky bokom. Asi ako väčšina z nás to odkladáš, až sa dostaneš do momentu, keď je koniec mesiaca a ty si nenasporil ani jedno jediné euro. Pritom sporenie vie byť aj zábavné.

ZDROJ | 365.bank

Ak si si to doposiaľ nemyslel, presvedčíme ťa o opaku. Namiesto toho, aby si musel pravidelne myslieť na odkladanie peňazí bokom, v 365.bank to môžu spraviť za teba. O nič sa nemusíš starať a postupne ti budú vďaka Sysleniu pribúdať na účte peniaze.

Pozrite siS appkou od 365.bank vás budú peniaze baviť

Je to jednoduché! Funguje to podobným spôsobom, ako keby si za každý svoj nákup dal predajcovi tringelt. Tentokrát ho však nedostane predajca, ale ty priamo na účet. Že ešte stále nerozumieš? Nevadí. Pozrime sa na to takto.

Ideš do podniku s priateľmi, za večeru, nejakú tú kávu a drobnosti ti vystavia účet v sume 23,10 €. Ak za tento účet zaplatíš svojou kartou 365.bank a v rámci Syslenia máš nastavené pravidlo bezcentového účtu, namiesto presnej sumy ti z účtu odíde zaokrúhlená suma 24 €.

Nie, neboj sa nikto ti tie peniaze nezobral, rozdiel sa len automaticky presunul na Syslenie. Teda na tvoj automatický sporiaci účet. Predajca tak dostane svojich 23,10 € a tebe na sporení pribudne 0,90 €. Áno, nie je to veľa, ale ak kartu používaš pravidelne, môžeš si zbieraním takýchto drobných platieb nasporiť aj desiatky eur.

A nielen za platby kartou, ale v prípade bezcentového účtu ťa banka zbaví prebytočných centíkov aj pri prevodoch na účte. Teda napríklad keď ti kolega, ktorého si založil, vráti peniaze za obed prevodom na tvoj účet. Pri rovnakej sume 23,10 eura by ti cinklo na Syslenie 0,10 eura.

Ak by si si myslel, že sa ti takto nebude dariť nasporiť dostatok prostriedkov, môžeš využiť namiesto bezcentového účtu druhé pravidlo. Tým je zaokrúhľovanie platieb na 1 €, 5 €, alebo 10 €. Ak v podniku zaplatíš svojou kartou, platba bude automaticky zaokrúhlená podľa nastavenej hodnoty.

Rozdiel sa ti automaticky presunie na Syslenie, kde ťa budú tvoje nasporené peniažky čakať, až kým sa nerozhodneš ich minúť. Je teda len na tebe, ktoré pravidlo sa ti bude viac hodiť. Aplikácia 365.bank ti však poradí s tým, že sama za teba vypočíta, koľko by si mohol pri konkrétnom type sporiaceho pravidla nasporiť.

Takto nasporené peniaze sú stále na tvojom sysliacom účte, a v prípade potreby si môžeš priamo v appke kedykoľvek skontrolovať, koľko máš nasporené. Ak niekedy v budúcnosti budeš potrebovať svoje úspory vybrať, spravíš tak veľmi jednoducho priamo v aplikácii.

Ak si si myslel, že toto je všetko, tak si na omyle. Peniaze, ktoré si automaticky odložil vďaka sysleniu neostávajú na tvojom účte len tak ledabolo ležať, ale tvoje úspory do výšky 1 500 € sa úročia úrokom 3,65 %. Za všetky úspory nad túto hodnotu získavaš úrok 0,365 %.

Ak patríš aj ty k ľudom, ktorí neminú len to, čo nevidia, tak vedz, že Syslenie si môžeš aj skryť. Jednoducho jeho hodnotu, ani prostriedky, ktoré ti na Syslenie pribudnú nebudeš vidieť. Pre zobrazenie našetrených peňazí prostredníctvom Syslenia si budeš musieť odkryť toto sporenie, na čo budeš musieť zadať PIN kód. A ver, že to sa ti nebude chcieť robiť tak často.

Pravdou však ostáva, že najlepšie sporenie je také, o ktorom ani nevieš. Práve také je aj Syslenie. O nič sa nestaráš a tvoje úspory pekne pomaličky pribúdajú na tvojom účte. Tak, čo? Ideš už aj ty sysliť s nami?

Komentáre k článku