Reklama

S appkou od 365.bank vás budú peniaze baviť

PR článok

Ak sa snažíte svoj smartfón využívať naplno, určite v ňom máte nainštalovanú aj aplikáciu svojej banky. Kvalita ich spracovania ako aj pohodlie používania sa však líšia. 365.bank prichádza s úplne novým prístupom k digitálnemu bankovníctvu. Pozrite si päť hlavných dôvodov, prečo by si si ju mali vyskúšať aj vy.

1. ÚČET SI ZALOŽÍŠ AJ NA KÁVIČKE

Samozrejme, na to, aby si mohol využívať všetky možnosti, ktoré ti aplikácia 365.bank ponúka si musíš najprv založiť účet. Hneď na úvod ťa však poteším, nemusíš preto navštíviť žiadnu pobočku, ani čakať na kuriéra. Všetko zvládneš priamo z telefónu počas toho, ako si vychnutnáš svoju obľúbenú kávičku.

Postup je extrémne jednoduchý. Do svojho telefónu si stiahni aplikáciu 365.bank. Na to, aby si si svoj nový účet založil ti bude postačovať občiansky preukaz a tvoj smartfón. Aplikácia ťa sama počas prvého spustenia prevedie jednotlivými potrebnými krokmi a ukáže ti, že založenie nového účtu nemusí byť nič zložité.

Na oskenovanie tvojho občianskeho preukazu použiješ priamo fotoaparát vo svojom smartfóne. Celý proces ti zaberie len chvíľku a na jeho konci dostaneš do svojej e-mailovej schránky zmluvu o vytvorení účtu.

Samozrejme zmluvu je potrebné aj podpísať. V 365.bank mysleli aj na toto a tak svoju novú zmluvu podpíšeš trojsekundovým podržaním tlačidla. Ako som hovoril na začiatku, žiadna návšteva pobočky, ani čakanie na kuriéra.

Navyše si počas nastavovania aplikácie môžeš zvoliť, či chceš, aby ti banka tykala, alebo vykala. V tom prvom prípade to možno nie je až tak oficiálne, no práve preto je používanie tejto bankovej aplikácie akési príjemnejšie.

2. VŽDY VIEM KOĽKO MÔŽEM MINÚŤ

Podstatnou časťou bankovej aplikácie je určite to, aby si vždy vedel, koľko peňazí ti na účte ešte ostalo a podľa toho vedel určiť, koľko ešte môžeš minúť. 365.bank ti túto činnosť ešte viac uľahčí, keďže aplikácia pracuje s „inteligentným zostatkom“.

To znamená, že namiesto jednoduchého čísla, ktoré zobrazuje tvoj aktuálny stav na účte počíta aplikácie aj s tvojimi budúcimi a predpokladanými výdajmi. Pritom sa nemusí jednať len o trvalé príkazy, ktoré máš v aplikácii zadané, ale aj výdajmi, ktoré vykonávaš pravidelne každý mesiac.

Patria sem napríklad pravidelné výdaje za služby, platby operátorovi a podobne. Navyše si v aplikácii môžeš nastaviť aj termín, kedy si na svoj účet pravidelne zasielaš nejaké prostriedky. Priamo na úvodnej obrazovke ťa teda upozorní na to, ak by ste si chcel kúpiť niečo, čo by ťa stálo viac, ako zostatok na účte po odpočítaní bežných platieb a predpokladaných platieb. Okamžite tak budeš vedieť, že toto asi nebude najlepší nápad, keďže na účte ti neostanú peniaze na tvoje budúce plánované platby.

3. POMÔŽE TI UŠETRIŤ PENIAZE

Je dobré, ak sa ti podarí odložiť si nejaké prostriedky na neskôr, prípadne ich ušetriť na splnenie svojho cieľa. Nie vždy je to však jednoduché. Výhodou je to, že aplikácia 365.bank ti pomôže aj s týmto.

Je pritom jedno, či si chceš našetriť peniaze na nové auto, dovolenku, alebo tvoje ciele siahajú ešte vyššie, ako je napríklad cesta na Mars.

Priamo v aplikácii si totiž prostredníctvom niekoľkých klikov môžeš nastaviť sporenie na svoj cieľ. Takýchto sporení môžeš mať v aplikácii až 50 a cieľom môže byť niečo z prednastavených kategórii, alebo kľudne aj cieľ podľa tvojho vlastného výberu.

Aplikácia 365.bank ti následne automaticky sama poskytne informácie o tom koľko si už nasporil, koľko ti ešte ostáva nasporiť a kedy sa ti podarí dosiahnuť svoj vysnívaný cieľ. Svoje sporiace účty si môžeš dokonca aj skryť, aby sa nestalo, že našetrené peniaze zbytočne minieš.

Samozrejme, plánované čiastky, na tvoje sporenie sa ti automaticky zohľadňujú do inteligentného zostatku, ktorý je zobrazovaný priamo v aplikácii. Na bežné míňanie ti tak ostanú len prostriedky mimo tých, ktoré si šetríš.

4. ZAROB NA POUŽÍVANÍ SVOJEJ KARTY

Ak už budeš mať aktívny účet, budeš pravdepodobne využívať aj možnosť platenia prostredníctvom bankomatovej karty v obchodoch, kaviarňach, alebo aj v internetových obchodoch. Výhodou 365.bank je to, že za podobné platby môžeš dokonca získať peniaze naspäť.

Súčasťou aplikácie je totiž aj funkcionalita peniaze S5, vďaka ktorej môžeš za svoje nákupy získať peniaze naspäť na svoj účet. Nepotrebuješ k tomu žiadne zľavové karty ani kupóny. postačí ti aplikácia 365.bank a tvoj smartfón.

Jednoducho si pred nákupom u niektorého z vybraných partnerov aktivuješ zľavu a následne už postačí zaplatiť svojou kartou a je to. Banka ti pravidelne dva krát do mesiaca vráti peniaze priamo na tvoj účet. Jednoduchšie to už naozaj nejde. So zľavou môžeš takto kúpiť napríklad partnerke parfém, sebe nové topánky na zimu, alebo natankovať na čerpačke, či zaplatiť obed v reštaurácii.

5. UŽ NIKDY NEZABUDNEŠ PIN

Každý z nás už určite používa PIN kód v niektorej z jeho foriem. Zamykáme prostredníctvom týchto kombinácií čísiel nielen svoje bankomatové karty, ale aj smartfóny a iné zariadenia. Niekto si tieto kombinácie čísiel zapamätá jednoducho, iní to bude považovať za neriešiteľný problém.

Preto prišla 365.bank s unikátnym riešením v podobe PIE kódu. Namiesto čísiel tak môžeš na autorizáciu využiť kombináciu štyroch rôznych smajlíkov emodži. Možno sa nad týmto nápadom pousmeješ, no pre mnoho ľudí je to oveľa jednoduchšie zapamätateľná kombinácia, ako štvorica čísiel.

Navyše je zadávanie PIE kódu ešte bezpečnejšie. Kombinácia štyroch smajlíkov totiž ponúka až 1,3 milióna možností, čo predstavuje rovnako bezpečný prvok, ako keby si mal až šesťmiestny PIN kód. Samozrejme okrem tohto prvku môžeš pre prístup do aplikácie 365.bank použiť aj snímač odtlačkov prstu, alebo sken tvojej tváre.

Ako vidíš aplikácia 365.bank naozaj predstavuje unikátny prístup k správe tvojich financií. Ak si ju chceš vyskúšať, najlepšie urobíš, ak navštíviš priamo stránky 365.bank. Keďže aplikácia je v beta testovaní, budeš potrebovať na jej otestovanie pozvánku.

Tú získať priamo na stránkach banky, alebo o ňu môžeš požiadať kamaráta, ktorý služby 365.bank používa už dlhšie. Zabudnúť pritom nesmieme ani na darčeky, ktoré vďaka tomu získaš. Je už na tebe, či si vyberieš kredit na taxík, ročné predplatné Office 365, alebo iný dostupný benefit.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.