Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tablet a herný notebook v jednom? ROG Flow X13 teraz kúpite za tretinu

Tablet a herný notebook v jednom? ROG Flow X13 teraz kúpite za tretinu
Zdroj | ASUS
Tomáš Šmidák
Tablet a herný notebook v jednom? ROG Flow X13 teraz kúpite za tretinu
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Predstavte si ako by mal vyzerať herný notebook. Mal by mať pekný dizajn, najlepšie aby bol tenký a nie príliš ťažký. Určite by mal mať silný procesor, výkonnú grafickú kartu a aj rýchly dispel. Teraz k tomu ešte pridáme ešte ohybnú konštrukciu a možnosť pripojenia grafickej karty. Takto nejako asi vznikol ROG Flow X13, konvertibilný herný notebook, ktorý teraz kúpite o 500 € lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Na to, že ide o herný notebook, ponúka naozaj nenápadný a elegantný dizajn. Napomáha tomu hlavne matná čierna farba a tiež tenké telo s hrúbkou 1,58 cm. Po otvorení vás privíta 13,4″ displej s rozlíšením 1 920 x 1 200 pixelov a pomerom strán 16:10. Nakoľko ide o herný notebook, podporuje panel aj vyššiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz.

Zdroj | ASUS

Vďaka nej bude hranie hier aj každodenná práca, svižnejšia a príjemnejšia. Displej má lesklú povrchovú úpravu a keďže ide o zariadenie typu 2v1, je možné ho ovládať dotykom.

Pozrite si

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prináša revolúciu v produktivite, dvojitú

Vnútri sa výkonom nešetrilo. Tento model v sebe ukrýva osemjadrový procesor AMD Ryzen 9 5900HS, s taktom 3,1 GHz a možnosťou pretaktovania na 4,5 GHz. Grafická karta je NVIDIA RTX 3050 Ti s 4GB vnútornou pamäťou a k dispozícii je tiež 16 GB RAM. S touto zostavou sa nemusíte báť rozbehnúť staršie aj najnovšie herné tituly vo vysokom rozlíšení.

Zdroj | ASUS

Problémy by jej nemali robiť ani náročné grafické programy ako Adobe Photoshop, Premiere Pro či 3DS Max. Všetky vaše programy a hry si budete budete ukladať na rýchle SSD úložisko s kapacitou 512 GB.

Ak by ste ale od tohto notebooku predsa len potrebovali ešte vyšší výkon, je možné si k nemu zapojiť externú grafickú jednotku. V tej sa môže nachádzať až NVIDIA RTX 3080. Čo sa týka portov, nájdete na jeho tele 1x USB-A, 2x USB-C a 1x kombinovaný 3,5 mm jack na slúchadlá/mikrofón. Z konektivity ešte spomeniem Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Zdroj | ASUS

Veľkým lákadlom tohto modelu je jeho konvertibilný dizajn. Vďaka nemu viete ROG Flow X13 používať aj ako tablet alebo nástroj na prezentáciu. Samozrejmosťou je aj podpora stylusu.

Zdroj | ASUS

K pohodlnému používaniu prispieva aj hmotnosť na úrovni 1,3 kg. Batéria má kapacitu 100 W a pri bežnom používaní má výdrž približne 6 hodín. Notebook má tiež predinštalovaný operačný systém Windows 10 Home.

Pozrite si

Nové Acer SpatialLabs View dokazujú, že 3D monitory ešte úplne nevymreli

ROG Flow X13 (GV301QE-K6038T), prišiel na trh v polovici roka 2021 s cenou 1 700,84 €. Dnes si ho viete kúpiť s 30 % zľavou za cenu 1 199 €.

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.