Reklama

Nové Acer SpatialLabs View dokazujú, že 3D monitory ešte úplne nevymreli

Zdroj | Acer
Tomáš Šmidák
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Acer predstavil nové prenosné 3D monitory SpatialLabs View a View Pro. Tie by mali okrem špičkového zobrazenia ponúknuť aj niekoľko zaujímavých funkcií pre hráčov aj grafikov.

S 3D technológiou, sa väčšina z nás stretla v kine. V skratke ide o to, že obraz sa natáča dvomi, tesne vedľa seba umiestnenými kamerami. Tie snímajú naraz tie isté zábery. Aj keď sa jednotlivé zábery zdajú totožné, po ich spojení zistíme, že je medzi nimi predsa len mierna odchylka. Po nasadení 3D okuliarov, sa však anuluje a obraz naberie väčšiu hĺbku, vďaka čomu sa zdá, že „vystupuje z plátna“. Na rovnakom princípe fungujú aj naše oči.

Zdroj | Acer

Táto technológia sa časom stávala čoraz populárnejšou. 3D filmy a televízory rástli ako huby po daždi. Boli dokonca aj pokusy o predaj 3D smartfónu, ten sa však komerčného úspechu nikdy nedočkal a podobne ako televízory postupne upadol do zabudnutia.  Acer však pred nedávnom predstavil nové 3D monitory SpatialLabs View, ktorými by nám chcel ukázať, že táto technológia ešte nepovedala posledné slovo.

Zdroj | Acer
Pozrite si

Záleží vám na životnom prostredí? Acer má nové „eko“ počítače Vero

K dispozícii budú dve novinky, Acer SpatialLabs View a SpatialLabs View Pro. Jedná sa o samostatné 15,6″ 4K monitory, ktoré ponúkajú stereoskopický 3D obraz, bez nutnosti použitia okuliarov. Vďaka hmotnosti pod 1,5 kg a pomerne úzkej konštrukcii, je možné ich jednoducho prenášať napr. v batohu. Prácu na cestách spríjemní aj integrovaný stoja, ktorý je možné nastaviť do niekoľkých polôh. Oba panely tiež podporujú 100 % farebnú škálu Adobe RBG a ich svietivosť je na úrovni 400 nitov.

Zdroj | Acer

Nakoľko ide o 3D monitory, prinášajú so sebou niekoľko zaujímavých funkcií. Jednou z nich je SpatialLabs TrueGame. Vďaka tejto aplikácií, viete umocniť 3D efekt vo vašich hrách. Cez aplikáciu si vyberiete jeden z 50 podporovaných titulov, stisknete „Play“ a môžete hrať. Všetky výpočty a optimalizáciu urobí monitor za vás.

Zdroj | Acer

Pokiaľ by ste preferovali klasické hranie, je samozrejme možné túto funkciu vypnúť. Aktuálne ju podporujú tituly ako Forza Horizon 5, God of War, Shadow of the Tomb Raider, či The Witcher 3: Wild Hunt

Pozrite si

V Slovenskej sporiteľni vás privíta prvá 3D holografická bankárka, Vesna

Ďalšou funkciou, ktorá stojí za zmienku je SpatialLabs Go. Tá na vykresľovanie využíva AI a vie z takmer akéhokoľvek obrazu vytvoriť 3D. Či už ide o fotografie, webové hry alebo online/offline videá.

Zdroj | Acer

Viac pracovne zameraný model, SpatialLabs View Pro, tiež podporuje technológiu SpatialLabs Model Viewer. Tá by vám mala uľahčiť a zrýchliť prácu v grafických programoch ako Revit, SolidWorks, Cinema 4D či Sketchfab. V prípade, že ste používateľom programov Maya alebo Blender, máte tiež možnosť vytvárať objekt v 2D a zároveň na monitore sledovať ako sa vykresľuje do 3D. To všetko v reálnom čase.

Oba monitory by mali byť dostupné v lete tohto roka. Cena by mala byť tesne nad hranicou 1 000 eur.

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.