Reklama

Svoj e-bike s motorom Bosch už má aj nemecký výrobca Bulls

Zdroj | Bulls
Michal Sobek
Zdroj | Bulls
Zdroj | Bulls

Spoločnosť Bulls, nemecký výrobca e-bikov, predstavil svoj nový model pre rok 2024. Asi nie je prekvapením, že v prípade pohonu stavil na najnovší motor od spoločnosti Bosch.

Model s dlhým názvom Bulls Sonic Evo AM SX 1 sa vyznačuje tenkými trubicami a zaujímavým dizajnovým jazykom. Supertenké vzpery sedadla plynule prechádzajú do taktiež tenkej hornej trubky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hmotnosť celej konštrukcie je veľmi príjemná, najmä vďaka karbónovému rámu Sonic, pohybuje sa pod 20 kilogramov, konkrétne 17,4 kilogramu. E-bike bude k dispozícii ako celoodpružená AM verzia so 140-milimetrovým zdvihom vpredu a 130-milimetrovým zdvihom vzadu.

Klenotom celého e-biku od Bulls je jeho pohon, ktorý zabezpečuje nedávno predstavený motor Bosch Performance Line SX. Motor má výkon 250 W, pričom je schopný dosiahnuť až 600 W. K tomu sa pridáva krútiaci moment 55 Nm. Pohon sa ovláda cez systémový ovládač v hornej trubke v kombinácii s bezdrôtovým mini diaľkovým ovládačom.

Pozrite si

Bosch predstavuje nový, ľahký motor pre výkonné e-biky

Potrebnú energiu dodáva mimoriadne tenká batéria CompactTube 400 s kapacitou 400 Wh, ktorú možno v prípade potreby rozšíriť. Pre pohodlnosť jazdy je tu integrovaná aj 12-rýchlostný prevodovka Sram AXS a podvozok RockShox.

E-bike Bulls Sonic Evo AM SX bude dostupný v štyroch modeloch vrátane dámskeho. Cena modelu Sonic Evo AM SX 1 začína na 5 999 eurách, top model AM SX-I stojí takmer 10 000 eur. Všetky verzie majú spoločný ľahký karbónový rám.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.