Reklama

Super lacný elektromobil z Číny za 12 000 eur je konkurentom VW ID.3 aj MG4

Zdroj | Baojun
Michal Sobek
Zdroj | Baojun
Zdroj | Baojun

Spoločný podnik SGMW uviedol na trh v Číne elektrický hatchback Baojun Cloud EV so skvelým pomerom ceny aj kvality, aj keď samotný dizajn elektromobilu nemusí sadnúť každému.

SGMW je v podstate spoločný podnik spoločností General Motors, SAIC a Wuling Motors na domácom čínskom trhu. Spoločnosť tam predáva vozidlá pod značkami Wuling a Baojun. Už v roku 2020 SGMW uviedla na trh Wuling Hongguag Mini EV, dostupné malé auto s počiatočnou cenou v prepočte okolo 5 000 eur.

Zdroj | Baojun
Obsah pokračuje pod reklamou

Práve z toho úspechu chce výrobca ťažiť aj naďalej, preto podľa novej tlačovej správy oficiálne uviedol na čínsky trh model Baojun Yunduo (v angličtine Cloud). Ide o elektrický päťmiestny hatchback, ktorý je k dispozícii v štyroch verziách od v prepočte 12 000 eur do zhruba necelých 16 000 eur.

Jeho rozmery sú 4 295 x 1 850 mm x 1 652 mm. S nimi je príbuzný skôr modelom MG4 alebo VW ID.3. Po sklopení zadných sedadiel je k dispozícii veľkorysý batožinový priestor s objemom 1 707 litrov.

Zdroj | Baojun

Výkon elektromobilu Baojun Cloud EV je 100 kW, čiže 135 koní spolu s krútiacim momentom 330 Nm. Model taktiež disponuje rôznymi veľkosťami batérie, konkrétne tu máme kapacity 37,9 kWh a 50,6 kWh, čo by malo stačiť na dojazd 360 km, resp. 460 km v prípade väčšej batérie. Navyše by sa mal nabiť z 30 na 80 % len za 30 minút.

Vo vnútri sa nachádza 8,8-palcový LCD displej pre vodičom, ktorý je doplnený buď o 10,1-palcový alebo 15,6-palcový centrálny displej. Tento elektromobil je tiež prvým so systémom infotainmentu LingOS 2.0 a hlasovým ovládaním.

Model nezaostáva ani modernými prvkami ako bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení, ambientné osvetlenie, elektricky ovládané piate dvere, 360-stupňový kamerový systém, dažďový senzor, bočné airbagy alebo ESC.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.