Reklama

Sú nové Samsung slúchadlá len kópiou Apple AirPods?

Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Spoločnosť Samsung má za sebou úspešné podujatie Unpacked. Spoznali sme mnoho nových zariadení, jedným z nich bola aj nová séria bezdrôtových slúchadiel Galaxy Buds3.

Samsung sa skutočne ukázal vo veľkom, veď predstavil už 6. generáciu skladacích smartfónov Fold a Flip, smart hodinky aj v Ultra verzii a konečne aj smart prsteň Galaxy Ring, hoci u nás zatiaľ dostupný nebude.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Už na prvý pohľad je jasné, že séria Galaxy Buds3 prešla výrazným redizajnom, najväčším od svojho počiatku. Pribudla totiž nožička, teda ikonický prvok konkurenčných Apple AirPods a mnohých ďalších.

Je to rozhodne škoda, pretože predošlý dizajn sa začínal stavať pre Samsung tým signifikantným, čo teraz spoločnosť celé zavrhla a ide touto cestou od začiatku. Avšak pridaním nožičky by sa malo zlepšiť aj držanie v uchu. Pomocou tohto výstupku sa ovláda aj prehrávanie hudby.

Zdroj | Samsung

Puzdro sa zmenilo takým spôsobom, že má teraz iný tvar a veko je po novom z priehľadného plastu, teda niečo čo sme mohli vidieť aj pri modeloch od Nothing. Máme to brať ako nový dizajnový smer?

Tieto dva modely od seba rozpoznáte veľmi jednoducho, pretože základný model nemá gumené nadstavce, teda tým pádom ani žiadnu aktívnu/pasívnu izoláciu zvuku. Model Pro má funkciu aktívneho odhlučnenia okolitých ruchov (ANC), ktorá sa dokáže prispôsobiť prostrediu.

Nebol by to moderný produkt od Samsungu, keby neobsahoval prvky umelej inteligencie. Tak napríklad je tu 3D skenovanie ucha, ktoré v spolupráci s AI má docieliť čo najlepší zvukový prednes s podporou Ultimate Hi-Fi. Nechýba certifikácia IP57.

Zdroj | Samsung

Najväčšou vychytávkou je funkcia tlmočenia. Teda pokiaľ máte slúchadlá v uchu a rozprávate sa s človekom v cudzom jazyku, tak slúchadlá dokážu simultánne prekladať danú reč. Taktiež je k dispozícii aj AI asistent.

Čo sa týka cien, tak model Samsung Galaxy Buds3 Pro vyjde na 249 eur, základný model Samsung Galaxy Buds3 potom na 179 eur. Pokiaľ si však slúchadlá predobjednáte, Samsung vám priloží zadarmo ochranné puzdro v hodnote 49 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.