Reklama

Stratégia alebo drzosť? Apple vám môže strhnúť viac peňazí bez vášho vedomia

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple aktualizovala svoje pravidlá App Store tak, aby sa predplatné mohlo automaticky obnovovať bez vášho výslovného povolenia, a to dokonca v prípade, že vývojár aplikácie zvýšil cenu predplatného.

Pozrite si

Vývoj Apple zariadení nešiel vždy „po masle“. Poznáte tieto zaujímavosti?

Predtým to fungovalo tak, že používatelia museli manuálne aktivovať obnovenie predplatného, ​​ak náhodou došlo k zvýšeniu ceny. Stále však budete upozornení na zmenu ceny skôr, ako k nej dôjde.

Pravidlá Applu určujú, že ak vývojár zvýši týždenné alebo mesačné predplatné o viac ako 50 % a tento rozdiel je viac ako 5 dolárov, nespĺňa podmienky. V prípade ročného predplatného môžu vývojári zvýšiť cenu tiež o 50 %, ale nemôžu ju zvýšiť o viac ako 50 dolárov bez toho, aby vyžadovali od používateľa prihlásenie.

Cena sa môže zvýšiť iba raz za rok bez toho, aby sa vyžadovalo prihlásenie, čo by malo pomôcť zabrániť tomu, aby podvodné aplikácie pomaly zvyšovali cenu o dolár alebo dva každý druhý mesiac. Apple tiež tvrdí, že zvýšenie cien musí byť povolené miestnymi zákonmi.

Zdroj | ESET

Ak niektorá z týchto podmienok nie je splnená, stále sa budete musieť prihlásiť na zvýšenie ceny, inak vaše predplatné zanikne. Apple hovorí, že používatelia budú upozornení na nadchádzajúce automatické obnovy so zmenami cien prostredníctvom e-mailu a upozornení.

Vývojár Max Seelemann v marci zverejnil snímku obrazovky, ktorá ukazuje, ako vyzeralo jedno z takýchto upozornení, aj keď nie je jasné, či ide o konečný dizajn. V tom čase Apple potvrdil, že testuje novú obchodnú funkciu, ktorú plánujú spustiť veľmi skoro.

Snímka obrazovky ukazuje, že vedľa tlačidla OK sa nachádza odkaz na získanie ďalších informácií. Je to síce veľmi ústretové, no aj tak by asi používateľ rád vedel, kam ide každé jeho euro.

Pozrite si

Čo je Apple Together, a prečo má kalifornský gigant spor so zamestnancami?

Ak by Apple chcel byť skutočne priateľský ku svojim zákazníkom, tak by sa predplatné v predvolenom nastavení automaticky neobnovovalo. Možno ešte k nejakým zmenám dôjde.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.