Reklama

Strácate svoje Apple Watch? S novým iOS 17 si ich budete môcť "pingnúť"

Zdroj | Lala Azizli
Stanislav Vinc
Zdroj | Lala Azizli
Zdroj | Lala Azizli

Pripravovaná aktualizácia operačného systému iOS so sebou okrem veľkých noviniek prinesie aj drobné vychytávky, ktoré sa dokonca okrem samotného iPhonu dotknú aj smart hodiniek Apple Watch.

S novou aktualizáciou si totiž cez iPhone bude možné „pingnúť“ Apple Watch podobne, ako je to v súčasnosti možné urobiť v opačnom garde.

Ak v súčasnosti niekde v okolí zapotrošíte svoj iPhone, no na ruke máte stále svoje Apple Watch, potiahnutím prsta zdola nahor môžete na ich obrazovke zobraziť ovládacie centrum a klepnutím na jediné tlačidlo si smartfón nechať prezvoniť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výhodou tejto funkcie oproti bežnému prezvoneniu je, že iPhone v takomto prípade začne vydávať prenikavý zvuk, aj keď máte tichý režim. Ide o natoľko praktickú funkciu, že o nej Apple dokonca natočil reklamu.

Osem rokov od uvedenia prvej generácie Apple Watch sa už čoskoro konečne dočkáme aj opačnej možnosti. Hodinky Apple Watch bude možné vyhľadať cez iPhone a to prostredníctvom nového tlačidla, ktoré si v iOS 17 bude možné pridať priamo do ovládacieho centra.

Ak už v rámci vývojárskeho beta testovania nový operačný systém iOS 17 využívate, toto tlačidlo si môžete do ovládacieho centra pridať v Nastaveniach v časti Ovládacie centrum, kde stačí pri položke Ping My Watch klepnúť na zelené tlačidlo „+“.

Zdroj | Reddit (u/NathanFoley69)

Tento spôsob prezvonenia Apple Watch funguje iba v prípade, že sú zariadenia vo vzájomnom dosahu Bluetooth pripojenia. Ideálne tak toto hľadanie bude pre tých, ktorí svoje Apple Watch zvyknú skladať aj mimo nabíjačky napr. pri upratovaní, sprchovaní či práci v záhrade a občas zabudnú, kde si ich vlastne zložili.

Pokiaľ by ste stratili prehľad o lokalite hodiniek mimo dosahu Bluetooth pripojenia, využiť môžete aj doposiaľ dostupný spôsob hľadania a to aplikáciu Nájsť, prostredníctvom ktoré je možné lokalizovať a prezvoniť prakticky všetky prenosné zariadenia od Apple.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.