Reklama

Stelato S9 je nový čínsky elektromobil, za ktorým stojí aj Huawei

Zdroj | Stelato
Michal Sobek
Zdroj | Stelato
Zdroj | Stelato

Autosalón v Pekingu je plný prekvapení. Došlo tu aj k odhodlaniu nového elektromobilu spoločnosti Stelano, za ktorou stoja veľké technologické firmy Huawei a BAIC. Čím tento model vyniká?

Novinka s názvom Stelano S9 je elektrický sedan, ktorý je skutočne prémiový, pričom má ísť o konkurenta pre Mercedes-Benz Triedy S a BMW radu 7, aj keď toto je elektromobil.

Zdroj | Stelato
Obsah pokračuje pod reklamou

Sedan má rozmery 5 160 x 1 987 x 1 486 mm, rázvor kolies má hodnotu 3 050 mm a pohotovostná hmotnosť je 2 366 kilogramov. Dizajnový jazyk je čiastočne prevzatý z modelu Luxeed S7. Dizajn dopĺňajú 21-palcové kolesá a na výber budú štyri farby, a to čierna, biela, červená a zlatá.

Všimnúť si môžete aj zapustené kľučky dverí a digitálne spätné zrkadlá. Tieto dva prvky napomáhajú k lepšej aerodynamike, čo je pri elektromobiloch mimoriadne dôležité.

Zdroj | Stelato

Na výber budú dve verzie, jedna s pohonom zadných kolies s výkonom 227 kW (304 koní) a druhá s pohonom všetkých kolies s výkonom 385 kW (516 koní). Na energiu využíva, pochopiteľne, batériu, avšak jej kapacita nebola zatiaľ špecifikovaná, rovnako ako dojazd či rýchlosť nabíjania.

Všade po elektromobile sú rozmiestnené kamery aj senzory Lidar, vo vnútri sa nachádza veľký centrálny displej po vzore Tesly s operačným systémom HarmonyOS 4 a čerešničkou na torte je dvojica 50-wattových bezdrôtových nabíjačiek.

Stelato S9 EV sa podľa výrobcu začne predávať v Číne okolo júla alebo augusta tohto roka. Očakávaná počiatočná cena modelu je v prepočte medzi 39 000 eurami a 65 000 eurami. Nepredpokladá sa, že model dorazí aj na globálny trh.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.