Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Starostlivý a bezpečný partner na cesty? VW T-Cross!

Starostlivý a bezpečný partner na cesty? VW T-Cross!
PR článok
Starostlivý a bezpečný partner na cesty? VW T-Cross!

V druhej časti série zameranej na predstavenie najmenšieho SUV z dielne Volkswagenu, sa pozrieme na jeho bezpečnostné a asistenčné systémy, ktoré ponúka. Treba hneď na úvod povedať, že je na ne skutočne štedrý!

Neplatí, že moderné bezpečnostné prvky sú doménou prémiových radov automobilov. Volkswagen T-Cross je toho jasným dôkazom. Veľa z toho, čo bolo donedávna charakteristické pre luxusné automobily a príplatkové balíčky, ponúkne kompaktný Volkswagen ako štandardnú výbavu.

Prívlastok jedného z najbezpečnejších vo svojej triede nie je nafúknutý. Odolná konštrukcia karosérie má nadočakávania dobré deformačné vlastnosti pri náraze, čo prirodzene potvrdili testy Euro NCAP. Vrámci testov sa tiež skúmajú ďalšie aktívne, ale aj pasívne bezpečnostné prvky. Kompaktný crossover získal maximum bodov.

Pozrite si

Volkswagen T-Cross sa vám svojim vzhľadom dokonale prispôsobí

V interiéri sa o vašu bezpečnosť starajú trojbodové pásy, ktoré sú v prednej rade sedadiel s napínačmi. Dnes už je skutočne samozrejmosťou sústava airbagov. Tých má T-Cross až šesť. Čelné, bočné predné a hlavové pre oba rady sedadiel.

Zoznam asistenčných systémov je tak bohatý, až vás napadne, či vám vôbec T-Cross dovolí šoférovať. Zbytočne sa s ním nehádajte, vo finále ide o váš komfort a bezpečnosť. Tento mestský crossover dobre vie čo robí. Čo je na tom najlepšie, pri väčšine rozhodnutí, ktoré za vás T-Cross spraví, ani nebudete vedieť, že sa niečo udialo.

Vrámci sériových prvkov VW T-Cross ponúka rozjazd do kopca, systém sledovania premávky pred vozidlom Front Assist s funkciou núdzového brzdenia City Brake a rozoznávaním chodcov Pedestrian Recognition. Asistenčný systém na zachovanie jazdného pruhu Lane Assist číta pruhy dokonale. Nechýba ani systém rozpoznania únavy vodiča.

Zdroj | Autoblog

Adaptívny tempomat si budete pochvaľovať na diaľnici. Aby ste sa nepozabudli, T-Cross tiež sleduje mŕtvy uhol a vie sám prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. V kombinácii so spomínaným asistentom zachovania jazdného pruhu tak budú dlhé jazdy menej únavné.

Proaktívny bezpečnostný systém sám zavrie okná v prípade hroziacej nehody, napne predné bezpečnostné pásy a vytvorí bezpečnostný brzdiaci tlak. Tento stupeň bezpečnostných asistentov je síce za príplatok, no rozhodne stoja za to.

V meste sa o vás kompaktné SUV stará rovnako pedantne. S parkovaním si už nemusíte robiť hlavu. Parkovacia kamera nie je až takým prekvapením, no poteší, že VW T-Cross dokáže sám ako zaparkovať, tak aj vyparkovať vďaka systému Park Assist. Počas vychádzania z parkovacieho miesta sleduje okolie a upozorní vás na blížiace sa auto z boku. Ak to inak nepôjde, sám zabrzdí a ostane stáť len, aby zabránil kolízii.

Volkswagen T-Cross prichádza ako prvý model z nemeckej stajne s novým bezpečnostným prvkom eCall. Núdzové volanie dokáže nadviazať kontakt s národnou bezpečnostnou službou, u nás 112, 24 hodín denne v prípade nehody alebo poruchy. Ak je to potrebné systém dokáže privolať pomoc aj bez vašej asistencie. Navyše sa nebudete musieť báť ani v zahraničí, kde systém eCall funguje tiež.