Reklama

Stagefright Detector ukáže, či aj váš smartfón sa dá ovládnuť cez MMS správu

Marek Šimunek

Informáciu o tom, že nad niektorými Android smartfónmi je možné získať kontrolu zaslaním špeciálnej MMS správy ste už určite zachytili. Vďaka chybe, ktorú jej objaviteľ Joshua Drake nazval Stagefright sa dokonca jednotliví operátori obrátili k blokovanie príjmu MMS správ. Táto chyba totiž ohrozuje približne 95 % súčasných Android smartfónov.

ESET Stagefright Detector

Útočník totiž po zaslaní špeciálne MMS správy môže získať takmer plnú kontrolu nad zariadením a tým aj k všetkým dátam, ktoré máte na svojom zariadení uložené. Mnohí výrobcovia následne začali vydávať aktualizácie operačných systémov pre svoje smartfóny, aby zabránili možnosti zneužitia tejto chyby.

Teraz sa k nim pridáva aj spoločnosť ESET, ktorá priniesla aplikáciu s jasným názvom a cieľom. ESET Stagefright Detector je totiž aplikácia, ktorá vám umožní overiť si, či je aj váš smartfón vystavený tomuto nebezpečenstvu.

ESET Stagefright Detector ESET Stagefright Detector

Aplikácia je pre Android smartfóny zadarmo dostupná v Google Play a po jej inštalácii v priebehu niekoľkých sekúnd zistíte, či je vaše zariadenie ohrozené, alebo nie.

Stiahnite si aplikáciu ESET Stagefright Detector v Google Play

Foto: ESET

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.