Reklama

Stadler Form Roger pomáha dýchať zdravo aj v našej smart redakcii

TECHBOX

Určite ste už zachytili, že našu novú smart redakciu TECHBOX postupne zariaďujeme a dokončujeme s využitím najrôznejších smart spotrebičov. Túto jar nám pribudli aj dve celkom nové čističky vzduchu Stadler Form Roger a Roger Big. Obe novinky majú elegantný dizajn a vlastnosti, vďaka ktorým dýchame čistejší vzduch.

Švajčiarsky výrobca Stadler Form, ktorý sa roky stará o čistý vzduch vďaka funkčným a dizajnovým ventilátorom, zvlhčovačom, ohrievačom a čističkám vzduchu nedávno na Slovensku uviedol novú rodinu čističiek vzduchu Roger. V novej sérii sú tri modely určené pre malé, stredné a veľké priestory.

U nás v redakcii používame dva najväčšie modely – Roger a Roger Big. Stadler Form Roger Big čistí vzduch v hlavnom priestore v spodnej časti, kde je chodba a smart kuchyňa spojená s hlavným kreatívnym priestorom pre tvorbu našich videí či recenzií. Roger Big tak robí spoločnosť a čistý vzduch aj všetkým našim návštevám a hosťom, vrátane tým v relácii TECHTALKS.

Roger Big má ako jediný z novej série až dva filtre na oboch stranách tela. Vďaka tomu dokáže vyčistiť priestory až do 104 m2. Špičkový model od švajčiarskeho výrobcu sme iba vybalili z krabice, zapojili do siete a spárovali s mobilnou appkou. O nič ďalšie sme sa starať nemuseli. Máme radi produkty, ktoré fungujú „na prvú šupu“.

V automatickom režime čistička pomocou špeciálnych snímačov monitoruje kvalitu ovzdušia a upravuje svoj výkon podľa aktuálnej kvality vzduchu. Čím je znečistenie vzduchu v redakcii vyššie, tým vyšší je výkon čističky.

Appka Smart Life zobrazuje základné informácie o čističke, možnosť zapnúť nočný či automatický režim apod. Cez appku je možné sledovať aj stav kvality vzduchu. Ovládanie je mimoriadne jednoduché, aplikácia zobrazuje všetky informácie, ktoré od čističky vzduchu potrebujete.

Oceníte aj praktické ovládanie priamo na čističke vzduchu tvorené dotykovými tlačidlami. Ak ich nepoužívate, doslova sa „skryjú“ a nerušia dizajn čističiek. Vyvoláte si ich dotykom na jedinom viditeľnom dotykovom tlačidle zapnutia.

Stadler Form Roger je o čosi menší kúsok, no stále dostatočne veľký na to, aby vyčistil 66 m2 plochy. Menší z dvojice sa tak stará o čistý vzduch v kancelárskych priestoroch v hornej časti redakcie, kde trávime aj tak najviac času. Okrem toho tu máme aj práčku vzduchu so zvlhčovačom Stadler Form George, keďže v novej redakcii je neuveriteľne suchý vzduch.

Čo sa CADR (Clean Air Delivery Rate) týka, model Roger má CADR na úrovni 465 m3/hod. a najväčší model Roger Big zvláda až 746 m3/hod. Unikátnosťou Stadler Form Roger je aj prateľný predfilter – látka od spoločnosti Sanitized, ktorá prekrýva prednú časť čističky.

HEPA filter je v základe typu HEPA12, teda je schopný odfiltrovať 99,97% všetkých častíc nad 0,3 mikrometra, no Stadler Form má certifikát od TUV aj na vyššiu účinnosť, a to 100% pri veľkosti 0,255 mikrometra. Laboratórium AIRMID potvrdilo, že filter filtruje 99,9% všetkých vírusov chrípky A zo vzduchu za 60 minút.

Zároveň majú aj certifikát aj na filtrovanie aktuálne nebezpečného vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, ale aj baktérie Escherichia coli (EHEC), ktorá spôsobuje hnačky, zápaly čriev a iné gastro ochorenia.

Pozrite si

Otestovali sme 5 prémiových čističiek vzduchu z celého sveta

Veľkou výhodou je, že si k nim môžete dokúpiť aj HEPA14 filter, ktorý odfiltruje aj tie najjemnejšie častice, baktérie a vírusy. Odstráni totiž až 99,995 % škodlivých častíc väčších ako 0,01 mikrometra.

Okrem látkového predfiltra a HEPA filtra je v čističke aj filter z aktívneho uhlia, ktorého úlohou je eliminácia pachov a nebezpečných plynov. Uhlíkový filter je súčasťou HEPA filtra s názvom Dual Filter.

Ak by ste chceli Stadler Form Roger aj vy, môžete si ich kúpiť od 289 € za Roger Little (v bielo-sivej alebo antracitovej), klasický model Roger stojí 399 € a Roger Big stojí 599 €. Každá z čističiek má zároveň garanciu 12-dňovej reklamačnej doby s bezplatným vyzdvihnutím v rámci Slovenska. A, že ide o špičkové modely, ktoré nemáme v redakcii náhodou, ukázal aj náš megasúboj 5 prémiových čističiek.

Zdroj | Stadler Form

Za poskytnutie produktov do redakcie ďakujeme spoločnosti PLAY Electronics s.r.o., oficiálneho distribútora značky Stadler Form na Slovensku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.