Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spoznajte fotoaparáty Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Spoznajte fotoaparáty Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite
TECHBOX
Spoznajte fotoaparáty Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi 11 navonok ohúri nadčasovým, no zároveň praktickým dizajnom a po bližšom zoznámení sa aj skutočne unikátnou zostavou toho najlepšieho hardvéru, aký aktuálne na trhu nájdete. Výnimkou v tomto smere nie je ani jeho zostava štyroch fotoaparátov, ktorú vám predstavíme v ďalšom pokračovaní nášho špeciálneho seriálu. Spoznajte jeho foto-schopnosti spolu s nami a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite.

Mať vo vrecku smartfón schopný zachytiť dôležité momenty vo vašom živote je na nezaplatenie. Čo by ste však povedali na to, ak by ste mohli mať vo vrecku smartfón, ktorý to dokáže v kvalite rovnej x-násobne drahším profesionálnym fotoaparátom a kamerám? Teraz už môžete, je tu nový Xiaomi Mi 11.

Nie je náhodou, že hlavný fotoaparát tohto smartfónu nesie podtitul „filmový“. Xiaomi v tomto prípade nenechalo nič na náhodu a na zadnú stranu nového Xiaomi Mi 11 umiestnilo špičkový 108 Mpx širokouhlý fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, ktorý prekvapuje hneď na niekoľkých frontoch.

Už len spomínaná optická stabilizácia obrazu robí pri nahrávaní videa skutočne veľa a ešte viac pokiaľ ide o tak kvalitnú stabilizáciu, akú ponúka práve Xiaomi Mi 11. Typicky roztrasený záznam z bežných smartfónov pretvára do plynulých pohybov, ktoré by ste ešte donedávna dosiahli jedine pomocou externého stabilizátora.

Táto optická stabilizácia obrazu je zabudovaná do hlavného fotoaparátu s rozlíšením 108 Mpx. Pod povrchom najväčšieho objektívu na zadnej strane nájdeme 1/1,33“ senzor s 0,8μm pixelmi, ktorý sa už len svojou samotnou veľkosťou dokáže postarať o dokonalé podanie farieb a vykreslenie detailov na fotografiách i videách dokonca aj pri zlých svetelných podmienkach.

Xiaomi navyše túto hardvérovú výhodu dopĺňa o inteligentný softvér, v prvom rade v podobe technológie Super Pixel. Spojením štyroch susediacich pixelov do jedného sa technológia Super Pixel stará o dodatočné zvýšenie jasu fotografií pri zachovaní ostrosti drobných detailov.

Pozrite si

Spoznajte dizajn Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi 11 navyše nestráca dych ani v úplnej tme, práve naopak. Na tú je pripravený vďaka špeciálnemu režimu Noc, v ktorom predĺžením uzávierky fotoaparátu dokáže dostať do snímača ešte viac svetla a tým prakticky pretvoriť noc na deň. Tento režim si dokonca môžete užiť aj v spojení s ultraširokouhlými zábermi, vďaka sekundárnemu 13 Mpx fotoaparátu so 123° záberom.

Ultraširokouhlý fotoaparát vám umožní zachytiť ešte viac z priestoru pred vami a pokiaľ nadíde čas na zachytenie drobných detailov, Xiaomi Mi 11 vás nenechá v štichu ani po tejto stránke. Na tento druh fotografie je tu expert tretí, 5 Mpx snímač s telemakro objektívom prispôsobeným na tvorbu snímok zo vzdialenosti 3-10 centimetrov.

Povedali by ste pred pár rokmi, že vo vrecku raz budeme nosiť takúto brutálnu foto-zostavu? Xiaomi sa ju podarilo vtesnať do tela s hrúbkou iba 8,06 milimetra a to sme ešte ani nespomenuli fakt, že hlavný 108 Mpx fotoaparát je dokonca schopný nahrávať video nielen v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu a formáte HDR10+, ale dokonca aj v 8K UHD rozlíšení, čím Xiaomi Mi 11 hravo predbieha všetky štandardy dnešných dedikovaných kamier i televízorov.

Xiaomi Mi 11 k tejto ideálnej fotografickej a filmárskej zostave pridáva navyše aj bohatú knižnicu foto a video-režimov. Z oblasti fotografie musíme určite vypichnúť funkciu AI Erase 2.0, ktorá vám umožní priamo v galérii médií vymazať zo snímok postavy i ľubovoľné objekty. Nerobte si starosti so zapínaním grafických programov, takáto úprava je pod velením umelej inteligencie od Xiaomi otázkou niekoľkých sekúnd.

Umelá inteligencia je vám k dispozícii aj pri nahrávaní videa v prostredí One-Click AI Cinema a to hneď v šiestich rôznych režimoch. Režim Magic Zoom vám umožní vytvárať doslova hollywoodsky efekt oddialenia objektov, režim Parallel World vašich divákov prenesie do sci-fi prostredia dvojitých svetov a režim Time Freeze zas zastaví čas v určitých častiach zachytávaného obrazu. Wow!

Popri kvalitnej zostave fotoaparátov na zadnej strane Xiaomi samozrejme nenechalo nič na náhodu ani pri selfie záberoch. O tie sa postará 20 Mpx snímač taktiež vybavený technológiou Super Pixel, vďaka ktorej sa môžete tešiť na kvalitné selfie fotografie i videá dokonca aj v kombinácii s vyššie spomínaným režimom Noc.

Ak navyše radi nahrávate vlogy, radosť vám urobí nový režim Duálneho videa, ktorý vám umožní nahrávať záznam z prednej i zadnej kamery naraz. K tomuto režimu sa pridáva už zo smartfónov od Xiaomi dobre známy režim VLOG s automatickým strihom krátkych videí doplnených o hudbu, ktoré môžete bez dodatočných úprav  pustiť rovno na vaše sociálne siete.

Xiaomi Mi 11 je vďaka tejto dokonalej previazanosti prémiového hardvéru a inteligentného softvéru ideálnym nástrojom na zachytenie vašich osobných momentov aj tvorbu profesionálnych záberov v špičkovej kvalite. Ak vás možnosti fotoaparátov Xiaomi Mi 11 zaujali, zakúpiť si ho môžete už teraz cez mi-store.sk za cenu od 819,00 € (256 GB verzia).

Ak sledujete náš špeciálny seriál venovaný novému smartfónu Xiaomi Mi 11 od začiatku, súťažné otázky nižšie vám určite nebudú robiť žiaden problém. Ak sa vám ich podarí zodpovedať správne, so štipkou šťastia sa z vás môže stať šťastný majiteľ alebo majiteľka nových smart hodiniek Xiaomi Mi Watch Lite v elegantnej verzii Navy Blue, ktoré si vás získajú svojim dizajnom i širokou škálou športových funkcií. Idete do toho? Držíme palce! Výhercu budeme žrebovať po skončení seriálu, a to 15. apríla 2021.

SÚŤAŽ UKONČENÁ

Zdroj