Reklama

Spoznajte 30 TECH inovácií Škoda - Prečo je Scala rodinný miláčik?

TECHBOX

Škoda je na Slovensku už 30 rokov a vy si to môžete s jej modelmi poriadne užiť. Exkluzívna výbava 30 edition totiž robí z vybraných modelov Škoda mimoriadne priaznivú ponuku.

My sme si tri modely Škoda vo farbách trikolóry zapožičali, aby sme vám ukázali 30 TECH inovácií, ktoré si dnes môžete v najnovších modeloch dopriať zväčša už ako štandardnú výbavu. Pripravení?

Pred týždňom sme vám odhalili prvých 10 TECH inovácií, ktoré sú súčasťou výbavy každého modelu špeciálnej edície 30 edition práve prostredníctvom najdostupnejšieho modelu na Slovensku – Škoda Fabia.

Obsah pokračuje pod reklamou

Poteší vás, že už v základe sa môžete tešiť na technológie ako napríklad Front Assist, vďaka ktorej eliminujete kolízie v nízkej rýchlosti či napríklad Pedestrian Monitor, ktorá chráni chodcov aj aktívnym brzdením. Dotykový displej či podpora Android Auto a Apple CarPlay vďaka SmartLink, to sú len niektoré z TECH inovácií, ktoré sú dnes už v modeloch Škoda štandardom.

Škoda za 30 rokov pôsobenia na našom trhu dodala Slovákom neuveriteľných 621 653 kusov áut (ku koncu roka 2022), pričom za celé tri dekády je na u nás trhovou jednotkou. Napriek tomu, že v súčasnosti je veľkým trendom vlastniť SUV, rozhodne stojí za zváženie aj štýlový model Škoda Scala, ktorý si v špeciálnej edícii 30 edition môžete dopriať aj vy. Prečo? Akciový cenník modelu totiž začína na priaznivých 18 290 €.

Potešíme vás informáciou, že tu nájdete výnimočné poznávacie prvky ako špeciálny dizajn diskov, poťahov, plakety s nápisom 30 edition či bohatú štandardnú výbavu. Potešia vás predné hmlové svetlomety, kontrolu tlaku v pneumatikách, KESSY – systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, manuálna klimatizácia s peľovým filtrom, zadné parkovacie senzory, ale aj zadná cúvacia kamera či mnohé ďalšie atraktívne prvky výbavy.

Dokonca ku každému novému modelu Škoda 30 edition získate zdarma aj servisný balík Basic na 5 rokov alebo 75 000 kilometrov. Ušetriť na pravidelnom servise rozhodne stojí za to, ale dobrou správou je i to, že modelom nechýba predĺžená záruka na 5 rokov/100 000 km (platí, podľa toho čo nastane skôr). Dokonca prvé 2 roky máte záruku bez obmedzenia počtu kilometrov.

Ak sa pozrieme konkrétne na model Škoda Scala 30 edition, tak na prvý pohľad sa od štandardnej verzie líši modernými 17-palcovými diskami PROPUS Aero. S bielym lakom im to poriadne sekne, čo poviete? Scala je pritom typická zadným sklom tiahnucim sa až do tela karosérie, kde efektne pôsobí nápis ŠKODA. To, čo budete na Škoda Scala milovať je veľký až 467 litrový batožinový priestor, jednoducho sa rýchlo stane miláčikom rodiny.

S trojicou modelov Škoda Fabia, Scala a Kamiq 30 edition vo farbách trikolóry sme absolvovali cestu do krásnych rýdzo slovenských Čičmian, aby sme si ich naplno odskúšali. Pri príležitosti 30 rokov a edície 30 edition sme sa rozhodli, že vám ukážeme 30 TECH inovácií, ktoré sú v moderných modeloch Škoda dnes už „štandardom“. Poďme na ďalšiu 10-tku, ktorú vám predstavíme práve na Škoda Scala.

Toto je ďalších 10 TECH inovácií, ktoré sú súčasťou nielen modelu Škoda Scala 30 edition.

1.

Lane Assist

Poznáte to, idete trebárs na dovolenku a po niečo sa v aute natiahnete. Lane Assist je v takom prípade skvelým bezpečnostno-asistenčným prvkom, vďaka ktorému budete ihneď vedieť, že hrozí vybočenie z jazdného pruhu.

Systém dokonale sleduje jazdné pruhy a ak by ste pri jeho aktívnom používaní mali z vášho pruhu výjsť, upozorní vás na to priamo na displeji palubného počítača vášho modelu Scala. Dokonca jazdu v správnom pruhu môžete ponechať na asistenčný systém, ktorý si jednoducho rýchlo obľúbite.

Obsah pokračuje pod reklamou
2.

Asistent rozjazdu do kopca

Modely Škoda 30 edition potešia všetkých, ktorým to v „kopci“ nikdy moc nešlo. Jednoducho ak zastanete v kopci, nemusíte pri rozjazde brzdiť vaše vozidlo, pretože to robí automaticky za vás.

Nestane sa tak, že by ste pri akomkoľvek rozjazde do kopca, napríklad aj pri výjazde z podzemných garáží, omylom cúvali vzad. Vždy budete stáť pevne na mieste, z ktorého sa pohodlne a hlavne bezpečne rozbehnete.

3.

KESSY – bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie

Ak niektorá TECH inovácia výrazne pomáha komfortu používania nových modelov Škoda, tak je to jednoznačne KESSY, ktoré je taktiež súčasťou štandardnej výbavy 30 edition. Ak máte bezkľúčové odomykanie a zamykanie, jednoducho stačí prísť k vášmu modelu Škoda, dotknúť sa kľučky a auto je otvorené. Rovnako to platí, ak chcete uzamknúť vozidlo, stačí sa dotknúť kľučky na vyznačenom mieste bez toho, aby ste kľúč vybrali z vášho vrecka alebo kabelky.

Je to návykové a mimoriadne pohodlné. Ak si bezkľúčovo otvoríte auto, stále nemusíte kľúč vyberať, totiž aj štarovanie je bezkľúčové, stačí stlačiť tlačidlo a máte naštartované. Keď si raz zvyknete na možnosti KESSY, cesta späť neexistuje, verte nám!

4.

CLIMATRONIC – dvojzónová automatická klimatizácia

Nielen teraz v horúcich letných dňoch rozhodne oceníte klimatizáciu. V Škoda Scala 30 edition sa môžete tešiť na dvojzónovú automatickú klimatizáciu so senzorom vlhkosti a kombi filtrom, ako súčasť štandardnej výbavy.

Praktické je, že nejde o ovládanie dotykovými tlačidlami, ale klasické hardvérové tlačidlá so snáď najlepšou možnou voľbou ovládania teploty prostredníctvom kruhových voličov. Vašu ideálnu teplotu si tak nastavíte jednoducho a bezpečne aj počas jazdy.

5.

Ambientné osvetlenie interiéru

Moderná doba si vyžaduje moderné riešenia. Potešíme vás, že aj súčasťou modelu Škoda Scala 30 edition je ambientné osvetlenie interiéru. Najmä v noci oceníte dokonale presvetlený interiér, v ktorom sa budete cítiť ako doma.

Pri každodennom používaní oceníte aj podrobné nastavenia nielen ambientného osvetlenia, ale aj osvetlenia priestoru pre nohy či prístrojov priamo cez dotykový 8-palcový displej infotainmentu.

Obsah pokračuje pod reklamou
6.

Zadná parkovacia kamera

Každý cúvame často. Vidieť, čo sa deje za vozidlom je tak veľmi žiadúce. V Škoda Scala 30 edition o prehľad za vozidlom máte vďaka zadnej parkovacej kamere postarané. Kamera je umiestnená vo vhodnej výške – nad ŠPZ, a tak pri cúvaní máte dokonalý prehľad o prostredí vzadu.

Samotnému cúvaniu napomáhajú aj graficky znázornené čiary či farebne odlíšené vzdialenosti od prekážky. Vďaka tomu presne viete, koľko máte ešte vzadu miesta na cúvanie a kedy je to už rizikové. Zadná parkovacia kamera rozhodne pomáha vyššej bezpečnosti pri cúvaní, upozorní vás aj na autá idúce zboku či priamo v obraze môžete vidieť i chodcov.

7.

Parkovacie senzory

Vynikajúcim doplnkom zadnej parkovacej kamery sú aj parkovacie senzory. Tie máte v prípade modelu Scala 30 edition nielen zadné, ale aj predné. Na blížiacu sa prekážku vás tak upozorní zvukový signál, vďaka ktorému viete vždy bezpečne zaparkovať.

Predné a zadné parkovacie senzory pomáhajú najmä pri pozdĺžnom parkovaní, verte nám, že vďaka nim zmiernite resp. úplne eliminujete akúkoľvek možnú kolíziu s inými vozidlami či prekážkami. Skvelé je, že ide o štandardnú výbavu.

8.

e-Call

Bezpečnosť na prvom mieste! Vďaka e-Call bude automaticky privolaná pomoc v prípade, že dôjde k nehode. S volaním sa vyšle aj vaša aktuálna poloha či počet pasažierov vo vozidle. Samozrejme pomoc môžete zavolať aj vy stlačením tlačidla SOS na strope vášho modelu Scala 30 edition.

Okrem systému e-Call, ktorý je v krajinách Európskej únie povinný, máte štandardne aj ďalšie dve možnosti, ako požiadať na cestách o radu či pomoc. Prostredníctvom tlačidiel pre Infolinku a Pomoc na ceste (vedľa tlačidla SOS) je možné nadviazať kontakt s pracovníkom v zákazníckom call centre.

9.

Tempomat s obmedzovačom rýchlosti

Najmä pri dialničných trasách rozhodne oceníte tempomat, ktorý je opäť súčasťou štandardnej výbavy modelu Škoda Scala 30 edition. Nastavíte si vami požadovanú rýchlosť a noha z plynu môže oddychovať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Praktickou technológiou je aj obmedzovať rýchlosti, tu si totiž viete nastaviť rýchlosť, na ktorej prekročenie budete upozornení na MAXI DOT displeji vášho modelu Škoda. Praktické a bezpečné.

10.

USB-C porty

Moderná doba ponúka moderné spôsoby nabíjania vášho smartfónu a iných gadgetov, ktoré radi používate. V Škoda Scala 30 edition nájdete až 4 najmodernejšie USB-C porty pre nabíjanie vašich zariadení.

Dvojica USB-C portov sa nacháda v prednej časti a slúži aj pre prepojenie smartfónu so systémom Škoda SmartLink. Ďalšiu dvojicu USB-C portov nájdete vzadu a poteší pasažierov na zadných sedadlách. Už viete, prečo model Škoda Scala 30 edition bude milovať celá rodina?

Ak vás tieto aj TECH vychytávky zaujali, pozrite si kompletnú ponuku modelov Škoda 30 edition, ktoré majú skvelú výbavu za výbornú cenu. O týždeň sa dozviete ďalších 10 TECH inovácií modelov Škoda, ktoré si za posledných 30 rokov môžete dopriať zväčša už ako štandardnú výbavu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.