Reklama

Športové hodinky od Samsungu lacnejšie o 100 eur? Watch Active si zamilujete

Michal Sobek

Smart hodinky sú už pár rokov trend, ktorý stále prechádza vývojom. Dokážu odmerať váš stres, tep a v dobách koronavírusu aj okysličenie krvi. Spoločnosť Samsung má v portfóliu veľmi zaujímavé športové hodinky Samsung Galaxy Watch Active. Navyše sú teraz o 100 eur lacnejšie.

Pozrite si

Samsung Galaxy Watch Active – v jednoduchosti je krása

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Dizajn hodiniek je skutočne minimalistický a subtílny. Rozmery sú 39,5 x 39,5 x 10,5 mm a hodinky vážia len 25 gramov. Sú ideálne teda aj na tenké ženské zápästie. Displej však nechráni kovová obruba a luneta nie je fyzicky rotačná, ako pri iných modeloch tejto spoločnosti. Na pravom boku sa nachádzajú dve fyzické ovládacie tlačidlá. Šírka remienka je 20 mm. Telo je vodeodolné podľa štandardu 5 ATM a dokonca spĺňa aj vojenskú certifikáciu MIL-STD-810G.

Samotný 1,1-palcový dotykový displej je typu AMOLED, takže sa môžete spoľahnúť na krásne sýte farby, skvelé zobrazenie čiernej farby a nadpriemernú čitateľnosť na priamom slnku. Rozlíšenie je potom 360 x 360 pixelov a chráni ho ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3.

Vo vnútri je procesor priamo z dielne Samsungu, a to Exynos 9110, ktorý spolupracuje so 750 MB RAM pamäte. Vnútorný pamäť s kapacitou 4 GB je určená na hudbu alebo na stiahnuteľné aplikácie. Operačným systémom je Tizen vo verzii 4.0. Dokážete priamo cez hodinky odpovedať aj na správy, ale kvôli absencii reproduktora si z nich nezavoláte a taktiež nimi ani nezaplatíte v obchode.

Poteší hlavne vstavaný GPS čip. Hodinky taktiež zmerajú tep srdca a úroveň stresu. Výrobca tvrdí, že manuálne sa bude dať nastaviť viac ako 39 druhov športovej aktivity. Najčastejšie aktivity (beh, cyklistiku, cvik na eliptickom trenažéri) dokážu hodinky monitorovať automaticky.

Do malého tela hodiniek sa zmestila batéria s kapacitou 230 mAh, takže sa treba pripraviť na každodenné nabíjanie pomocou bezdrôtovej nabíjačky, čo znamená, že môžete použiť hocijakú bezdrôtovú nabíjačku alebo využijete v Samsung smartfónoch funkciu Wireless PowerShare.

Pozrite si

Samsung Galaxy Watch Active je nenápadný pracant

Cena pri vstupe do predaja bola 249 eur, čo na takto vybavené smart hodinky nebola vôbec zlá ponuka. Aktuálne ich ale viete zohnať už za cenu 147,90 eur, čo predstavuje úsporu 101,1 eur alebo aj 40,6 %.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.