Reklama

Špičkové špuntové bezdrôtové slúchadlá s Dolby Atmos? Jabra také má

Zdroj | Jabra
Michal Sobek
Zdroj | Jabra
Zdroj | Jabra

Spoločnosť Jabra, preslávená hlavne svojimi slúchadlami, má vo svojom audio portfóliu ďalšiu vlakovú loď medzi bezdrôtovými špuntami. Prináša jednu vlastnosť, ktorá milovníkov hudby skutočne poteší.

Čo sa týka samotného dizajnu, tak tu sa veľa nezmenilo a slúchadlá opäť nesú už signifikantné Jabra tvary. Spoločnosť ale tvrdí, že skombinovala tvar z Elite 7 Pro s celodenným pohodlím z modelu Elite 85t.

ComfortFit je v podstate polootvorený dizajn s menším upchávaním a menším tlakom v ušiach. Slúchadlá sú obalené mäkkým silikónom a mierne úpravy tvaru by mali ušiam viac sedieť ako predchádzajúce modely Jabra.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Jabra

Kľúčovou novinkou modelu Jabra Elite 10 je zvuk s podporou Dolby Atmos. Toto je prvý model Jabra s týmto pohlcujúcim zvukom, pričom slúchadlá tiež podporujú technológiou sledovania hlavy. Model Jabra Elite 10 má 10-milimetrové dynamické meniče a pokročilé aktívne potlačenie hluku (ANC).

Jeho úroveň si slúchadlá  automaticky prispôsobujú podľa vášho okolia pomocou infrazvukových vĺn na meranie zvukovodu. Systém potom využíva algoritmus na zistenie akéhokoľvek úniku alebo zmeny veterných podmienok. Výrobca tvrdí, že to blokuje dvakrát toľko hluku, ako štandardné potlačenie hluku.

Jabra taktiež vydvihuje kvalitu hovoru vďaka až šiestim mikrofónom a algoritmom čistoty hlasu. Konektivite nechýba viacbodové pripojenie Bluetooth, režim HearThrough s redukciou hluku vetra, automatické pozastavenie a následné spustenie skladby, hlasoví asistenti, funkcia handsfree a rýchle párovanie.

Pozrite si

Dolby Atmos FlexConnect – najväčšia vec od čias multiroom?

Slúchadlá disponujú odolnosťou IP57, pričom odolajú prachu aj úplnému ponoreniu. ide o výdrž batérie, Jabra hovorí, že so zapnutým ANC môžeme očakávať až šesť hodín a puzdro poskytuje ďalších 21 hodín používania. Jabra nezabudla ani na integráciu cievky pre bezdrôtové nabíjanie.

Model Jabra Elite 10 bude dostupný v septembri za zhruba 250 dolárov. Budete si môcť vybrať z krémovej, kakaovej, titánovej čiernej, lesklej čiernej a matnej čiernej farby. Celkom bohatá ponuka, čo poviete?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.