Reklama

Soundmaster NR995 - retro vracia úder

Michal Spiegel
70 %
Hi-Fi systém Soundmaster NR995 ponúka nádherné spracovanie, ktoré vo vás vyvolá nostalgiu. Podporuje všetky hudobné nosiče vrátane CD a vinylových platní. Zvuk však mohol byť lepší.

Výhody

  • dizajnové retro spracovanie
  • prehrá všetky formáty
  • nahrávanie na USB

Nevýhody

  • kvalita zvuku
  • plastové prvky gramofónu
  • cena

Retro dizajn je v móde, rovnako ako vinylové platne a gramofóny, ktoré v predajoch prekonávajú ostatné nosiče hudby. Nemecká firma Soundmaster preto prichádza s retro Hi-Fi systémom, ktorý vám prehrá okrem dnes už nostalgických CD aj vinylové platne.

Hneď po vybalení vás privíta masívny Hi-Fi systém, ktorý dizajnovo kombinuje staré s moderným. Soundmaster NR995 má tvar starodávneho dreveného nábytku, no biele farebné spracovanie s kovovými prvkami ukazuje aj na inšpiráciu modernými trendmi. Ideálne sa hodí do nového bytu, ktorý tak bude oživený o neprehliadnuteľný kus nábytku. Ak hľadáte niečo klasickejšie, Hi-Fi systém sa predáva aj v hnedej verzii, ktorá zvýrazňuje použité drevené materiály.

Pozrite si

SME Synergy – audiofilský gramofón za cenu 17 000 eur!

Systém môžete používať v dvoch verziách – ako samostatný kus nábytku so štyrmi nožičkami alebo ako Hi-Fi systém, ktorý si položíte na skrinku. Mne sa viac osvedčila verzia stolového zariadenia, keďže nožičky pôsobia trochu labilne. Zároveň si pripravte dostatočne veľký priestor, keďže rozmery sú skutočne masívne a ja sám som mal problém nájsť pre nový audio prírastok miesto.

Hi-Fi systém od firmy Soundmaster ponúka skutočne bohatú ponuku zdrojov zvuku. Nájdete tu FM rádio, DAB+ rádio, gramofón, CD prehrávač a tiež podporu pre AUX, Bluetooth a USB. Okrem prehrávania z USB kľúča môžete na samotný kľúč aj nahrávať skladby, a to priamo z ostatných médií vrátane rádia, CD či gramofónovej platne. Všetky porty spolu s panelom ovládania nájdete v prednej časti. Ovládanie je dotykové, no osobne mi viac vyhovovalo prepínať skladby cez pribalený ovládač.

Pozrite si

Denon uviedol novú Hi-Fi sériu 800, ale aj dva gramofóny, či audiosystém

Čo sa týka samotného zvuku, ten nie je zlý, no vzhľadom na rozmery a kvalitu spracovania som čakal oveľa lepší basový zážitok. Celú prednú časť reproduktora tvoria audio membrány, v zadnej časti nájdeme výrezy ako majú zosilňovače a celý reproduktor je z dreva, takže podmienky pre kvalitný audio zážitok by boli splnené.

Žiaľ, zvuk nedosahuje takú kvalitu, ako by mohol a uvedomíte si to najmä pri rockových sólach, kde si neužijete žiadne dunenie membrán, ale skôr plechový zvuk. Aj keď si viete v ekvalizéri nastaviť žáner hudby, veľkú zmenu počuť nebudete. 2 × 20 W reproduktory s bassreflexom na takýto kúsok jednoducho nestačia.

Na druhej strane, zvuk je čistý a nerezonuje. Taktiež hlasitosť reproduktora je dostatočná a nebudete mať problém ozvučiť väčšiu miestnosť.

Prekvapením bol aj gramofón. Ten síce ponúka kvalitnú prenosku od značky Audio-Technica, no samotné ramienko je plastové, čo kazí inak výborný dojem z celkového spracovania. Situáciu zachraňuje aj látková podložka na tanieri a možnosť nastaviť prítlak ihly. Gramofón tiež ponúka remeňový pohon a funkciu, ktorá po dohratí platne vráti ramienko späť na svoje miesto a automaticky vypne pohon.

Pozrite si

Gramofón s Bluetooth a holografickou projekciou poteší vaše zmysly aj peňaženku

Rýchlosť gramofónu je štandardných 33 a 45 RPM pre bežné a single platne. Ak vlastníte staršie šelakové platne, gramofón dokáže prehrávať aj rýchlosť 78 RPM, no v tomto prípade treba vymeniť ihlu. All-in-One gramofóny nikdy neboli medzi audiofilmi populárne, keďže nedosahujú kvalitu ako bežné samostatne predávané vinylové prehrávače. Výnimkou nie je ani Soundmaster NR995, ktorý vám síce platňu prehrá, no nie v takej kvalite, ako očakávate.

Čo sa týka ostatných formátov, reproduktor ponúka štandardný zvukový zážitok, ktorý vás síce nesklame, ale ani neprekvapí. DAB+ rádio oproti FM ponúka automatické vyhľadávanie staníc s možnosťou nastavenia predvolených staníc. Samotná funkcia nahrávania na USB funguje výborne a využijete ju napríklad vtedy, keď v rádiu hrajú vašu obľúbenú skladbu. Stačí, aby ste stlačili jedno tlačidlo a mali zapojené USB a záznam sa začne nahrávať.

Pozrite si

Už aj Sony má gramofón s bezdrôtovým prenosom zvuku

Rovnako ma potešila aj rýchlosť pripojenia k smartfónu cez Bluetooth, ktorá prekonala aj bezdrôtové reproduktory. Škoda, že firma Soundmaster neimplementovala Wi-Fi na podporu streamovacích služieb ako Spotify či Apple Music.

Za cenu 499 eur síce dostanete nádherne spracovaný produkt, ktorý však po zvukovej stránke dosahuje priemerný výsledok. Ak však zháňate pekný doplnok do bytu, ktorý vám prehrá hudbu z akéhokoľvek nosiča a zároveň ponúkne digitálne aj klasické rádio, potom je Soundmaster NR995 pre vás ako stvorený.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.