Reklama

Už aj Sony má gramofón s bezdrôtovým prenosom zvuku

Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Či sa nám to páči, alebo nie, pokrok ide ďalej. Niekto sa zasekol v čase a druhý si zase užíva technologické novinky. Gramofón od Sony určite zježí všetky chlpy na tele zarytému audiofilovi, ktorý nedá dopustiť na starý dobrý analógový zvuk.

Zdroj | Sony

Ide o model Sony PS-LX310BT, ktorý pomocou technológie Bluetooth dokáže dostať hudbu z gramofónu do bezdrôtových reproduktorov alebo slúchadiel. Gramofón je prirodzene možné počúvať aj prostredníctvom káblov.

Čo si budeme nahovárať, prehrávanie vinylových platní je aj dnes zážitok, či už ide signál vzduchom, alebo kvalitným káblom. Keďže sa však domácnosti stávajú čoraz viac bezdrôtovejšie, nie je divu, že na tento trend nadväzujú aj tieto tradičné audio zariadenia.

Zdroj | Sony

Sony LX310BT má klasický dizajn s prémiovým dojmom vďaka dobre zvolenému materiálu a kvalitnej konštrukcii. Na tele gramofónu nájdeme funkčné tlačidlá, ktoré umožňujú intuitívne ovládanie, vrátane tlačidla pre Bluetooth, slúžiace na zapínanie, vypínanie a párovanie zariadenia.

Pozrite si

Zephyr Apollo nám ukazuje, ako má vyzerať moderný gramofón

Gramofón má funkciu automatického prehrávania jediným tlačidlom, ktorá automaticky položí prenosku na drážku a spustí prehrávanie z platne. Na konci sa prenoska automaticky vráti do východiskovej polohy.

Zdroj | Sony

Gramofón má predzosilňovač Phono EQ, ktorý dáva phono aj linkový výstup cez RCA konektory. Prepínač zisku umožní nastaviť úroveň zvuku na požadovanej úrovni (nízka úroveň: – 4 dB, stredná: 0 dB, vysoká + 6 dB).

Zdroj | Sony

Prehrávať je možné oboma bežnými rýchlosťami – 33,3 a 45 otáčok za minútu. Prenos zvuku zabezpečuje prenoska typu MM. Robustný hliníkový liatinový tanier zabezpečujúci stabilitu prehrávania je vybavený mechanizmom remeňového pohonu. Spolu s odolným krytom proti prachu, ktorý zároveň minimalizuje rezonancie, poskytne ideálny spôsob počúvania kvalitnej reprodukcie z platní.

Sony PS-LX310BT príde na trh v apríli tohto roku, spoločnosť oficiálnu cenu zatiaľ neoznámila, predpokladá sa, že bude na úrovni 200 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.