Reklama

Sony Xperia XZs je bez Ultra HD displeja, ale s 960 fps videom

Števo Porubský

Japonské Sony okrem novej vlajkovej lode a dvojice nových smartfónov série Xperia XA (XA1 a XA1 Ultra) na MWC 2017 predstavilo aj vylepšenú verziu minuloročnej vlajkovej lode – Sony Xperia XZs. Tá vychádza z dizajnu Xperie XZ Premium, resp. minuloročného modelu Xperia XZ, pričom ponúkne nový 19 Mpx snímač s 960 fps videom.

Pozrite si

Sony Xperia XZ – nový dizajn, laserové ostrenie a USB-C

V tomto prípade ale nejde o nový model, ale len o vylepšenú minuloročnú vlajkovú loď, Xperiu XZ. Nová Sony Xperia XZs má rovnaké rozmery (146 x 72 x 8,1 mm) i hmotnosť (161 g). Taktiež je z materiálu ALKALEIDO, teda špeciálnej japonskej zliatiny hliníka. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode a prachu (IP68).

https://www.youtube.com/watch?v=ibzZ4fhP9x0

Rovnaký je aj IPS displej s uhlopriečkou 5,2″ a Full HD rozlíšením. Nad a pod ním sú stereo reproduktory, ale aj 13 Mpx webkamera s Full HD videom a objektívom so svetelnosťou f/2,0.

Zmeny neprebehli ani vo vnútri. Aj Xperia XZs funguje vďaka 4-jadrovému Snapdragonu 820 s 4 GB RAM a grafikou Adreno 530. Rovnaká je i pamäť s kapacitou 32 GB a nechýba ani slot na microSDXC karty (do 256 GB).

Pozrite si

Sony Xperia XZ Premium – Ultra HD displej a 960 fps HD video

Jedinou zmenou je tak nový fotoaparát na zadnej strane, ktorý novinke dovoľuje natáčať Ultra HD videá pri 30 fps ale aj HD videá do 960 fps!

Hoci nemá stabilizovanú optiku G Lens so svetelnosťou f/2,0, vďaka pamäti priamo na čipe má byť snímanie podstatne rýchlejšie. Zrýchiť sa má nielen ukladanie záberov do pamäte, ale aj samotné snímanie.

Inak je novinka identická s už testovanou Xperiou XZ z minulého roka. Ak sa chcete o nej dozvedieť viac, kliknite na test.

Nová Sony Xperia XZs sa na trh dostane začiatkom apríla 2017 v troch farbách – Ice Blue, Warm Silver a klasickej Black. Cenu zatiaľ nepoznáme.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.