Reklama

Sony Xperia M5 - prvý z radu s 21,5 Mpx fotoaparátom

Zdroj | Sony
Imrich Maťo
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Ďalšou z dnešných noviniek od Sony, popri phablete Sony Xperia C5 Ultra, je zástupca strednej triedy z radu M. Sony Xperia M5 je pokračovateľom v trende dizajnu OmniBalance. Rovnako, ako predchodca, Sony Xperia M4 Aqua, navodzuje pocit príslušnosti k najvyššej triede výrobcu. Okrem toho z M4-ky prevzal aj vode a prachu odolnosť (IP65/IP68).

Pozrite si

Sony Xperia M5 – stredná trieda s vlastnosťami vlajkovej lode

Sony Xperia M5

O chod systému Android 5.0 sa stará 64-bitový osemjadrový procesor MediaTek Helio X10 (2.0 GHz). Dopĺňa ho grafika IMG Rogue G6200, veľká RAM s kapacitou 3 GB a 16-gigový vnútorný priestor, rozšíriteľný microSD kartou o úctyhodných 200 GB. 5” displej dostal Full HD rozlíšenie (1 080 x 1 920px.). Nad ním sa vyníma veľké oko 13 Mpx selfie kamery, snímajúcej Full HD videá.

Sony Xperia M5

Pozrite si

Sony Xperia C5 Ultra má mega displej od okraja po okraj a selfie foťák

Hlavný fotoaparát ja vybavený snímacím čipom Exmor RS s rozlíšením 21,5 Mpx. M5-ka tak ako prvý smartfón radu M prekročil hranicu dvadsiatich megapixlov. Môžeme sa teda tešiť na snímanie UHD videí, ale určite aj výborných fotiek, veď clona má hodnotu F/2.2 a ISO 3200 v manuálnom móde. Keďže pod vodou je dotyková plocha displeja neaktívna, samozrejmosťou na vytváranie „podvodných“ fotiek je manuálna spúšť.

Sony Xperia M5

Ďalšia hardvérová výbava zahŕňa už také samozrejmosti, ako je podpora LTE sietí, bezdrôtovú komunikáciu prostredníctvom Wi-Fi 802.11a/b/g/n (DLNA, Miracast), Bluetooth 4.1 či NFC i pozičné systémy GPS a GLONASS. Výrobca prezentuje smartfón Sony Xperia M5 v troch farbách, elegantnej Zlatej a tradičných Čiernej a Bielej. Škoda, že nám zatiaľ neprezradil dostupnosť a cenu tohto veľmi zaujímavo vyzerajúceho modelu.

https://youtu.be/4vIEK2tb8c8

Zdroj, foto: Sony

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.