Reklama

Sony Xperia C5 Ultra má mega displej od okraja po okraj a selfie foťák

Števo Porubský

Sony Xperia C5 Ultra

Sony dnes predstavilo hneď dvojicu smartfónov. Okrem modelu Xperia M5 sa objavil aj phablet C5 Ultra. Ten nie je nástupcom modelu Xperia C4 z minulého roka a ani modelu T2 Ultra, ktorý ako jediný mal 6“ displej. Xperia C5 Ultra je nový typ, ktorý má zaujať používateľov, ktorí chcú veľký displej a zároveň aj seflie foťák, teda hlavne mladú generáciu.

Sony Xperia C5 Ultra

Tú poteší 6-palcový Full HD displej, ktorý siaha takmer od okraja po okraj. Aj vďaka tomu je šírka smartfónu dokonca nižšia, ako mal 6-palcový T2 Ultra. Rozmery novinky sú 164,2 x 79,6 x 8,2 mm, hmotnosť dosahuje necelých 190 gramov.

Zaujímavé je, že Sony siahlo po procesore MediaTeku a nie Qualcommu. 64-bitový model MTK6752 má 8 jadier taktovaných na 1,7 GHz. Sekunduje mu 2 GB pamäť RAM a grafika Mali-T760. Vo vnútri je 16 GB flash pamäť, no našlo sa aj miesto na microSDXC kartu.

Sony Xperia C5 Ultra

Nad displejom je 13 Mpx webkamera s Full HD videom a nechýba ani LED blesk na „dokonalé“ selfie. Na zadnej strane je až vtipne malá šošovka, za ktorou je taktiež 13 Mpx snímač, ktorý zvláda Full HD video.

Škoda však, že tento smartfón hlavne pre mladých nedostal do vienka odolnosť voči vode a len 2 930 mAh batériu, ktorá v takto veľkom tele mohla byť pokojne aj o tisícku mAh väčšia. Novinka sa na trhu objaví na jeseň tohto roka (u nás asi až pred Vianocami) v troch farbách – čiernej, bielej a hráškovo-zelenej. Cenu výrobca zatiaľ neupresnil.

Sony Xperia C5 Ultra

Zdroj a foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.