Reklama

Sony má nové reproduktory aké svet nevidel, ponúknu 360 Reality Audio

Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonská spoločnosť Sony otvára rok 2021 okrem iného aj dvojicou bezdrôtových reproduktorov SRS-RA5000 a SRS-RA3000.

Novinky sa môžu pochváliť technológiami 360 Reality Audio a Immersive Audio Enhancement od Sony, ktoré by mali sprostredkovať výborný priestorový zvuk.

Problémom je, že na vychutnanie si funkcie 360 Reality Audia musíte mať stiahnutú aplikáciu Music Center.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Nové televízory Sony chcú zaujať kognitívnym AI procesorom a HDMI 2.1

Oba modely ponúkajú dvojkanálový zvuk a model SRS-RA5000 navyše disponuje technológiou Hi-Res Audio. Oba reproduktory tiež ponúkajú kalibráciu zvuku (Sound Calibration), ktorá by mala zabezpečiť optimálny zvukový výkon, podľa priestoru, v ktorom je reproduktor umiestnený.

Zaujímavou funkciou je aj automatické nastavenie hlasitosti pre každú skladbu zvlášť, aby sa nestalo, že niektorá skladba je príliš tichá a iná príliš hlučná.

Zdroj | Sony

Samozrejmosťou je možnosť hlasového ovládania, keďže reproduktory Sony SRS-RA5000 aj Sony SRS-RA3000 sú kompatibilné so zariadeniami podporujúcimi Google Assistanta so zabudovaným Chromecastom a asistentom Amazon Alexa.

Oba reproduktory tiež podporujú prehrávanie vo viacerých miestnostiach (Multi-room playback), prípadne môžete v každej miestnosti počúvať odlišnú hudbu.

Reproduktory ponúkajú bezdrôtové pripojenie ku kompatibilným televízorom BRAVIA Wi-Fi, technológiu Bluetooth, NFC a nechýba podpora pre Spotify Connect a Chromecast.

Aby toho nebolo málo, reproduktor SRS-RA3000 je tiež odolný proti vlhkosti, takže nájde využitie aj v kuchyni či kúpelni. Neznamená to však, že je aj vodotesný.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony sťahuje Cyberpunk 2077 pre PS4 z predaja

Po dizajnovej stránke reproduktory nevyzerajú vôbec zle a ide o zariadenia, ktoré spestria akýkoľvek interiér.

Pokiaľ váš reproduktory zaujali, model SRS-RA5000 bude stáť približne 550 € a v predaji bude od februára 2021 a model SRS-RA3000 bude stáť približne 290 € a v predaji bude taktiež od februára 2021.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.