Reklama

Sony predstavilo novú formu predplatného PlayStation Plus s viac ako 700 hrami

Zdroj | PlayStation
Michal Spiegel
Zdroj | PlayStation
Zdroj | PlayStation

Program predplatného PlayStation Plus vznikol v roku 2010. Tento rok dostane služba veľkú aktualizáciu, ktorá ponúkne viac hier a viac možností.

Pôvodné PlayStation Plus ponúkalo možnosť hrať multiplayer a 3 hry mesačne zadarmo na PlayStation 4 a PlayStation 5. Služba však strácala oproti konkurencii, ktorá na Xboxe ponúkala Game Pass, kde ste si mohli stiahnuť a zahrať nové hry v rámci predplatného. Preto Sony predstavilo vylepšenú službu PlayStation Plus, ktorá ponúkne tri podprogramy. Sony týmto krokom zároveň spojí služby PlayStation Plus a streamovaciu službu PlayStation Now.

Pozrite si

PlayStation Plus v marci 2022 prinesie Ghost of Tsushima: Legends aj iné hry

PlayStation Plus Essential

Základný balíček ponúkne takmer rovnaké výhody ako majú dnešní predplatitelia PlayStation Plus. Dostanete tak dve hry zdarma, exkluzívne zľavy, Cloud úložisko a prístup do multiplayeru. Cena bude 8,99 € mesačne, 24,99 € štvrťročne a 59,99 € ročne.

PlayStation Plus Extra

Stredný balíček ponúkne okrem všetkých benefitov Essential balíčku, prístup ku katalógu približne 400 hier pre PlayStation 4 a PlayStation 5 vrátane AAA titulov a hier od nezávislých štúdií. Sony zatiaľ hovorí o značkách ako Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11, a Returnal, ktoré by mali byť dostupné od prvého dňa spustenia služby. Cena za tento balíček bude 13,99 € mesačne, 39,99 € štvrťročne a 99,99 € ročne.

PlayStation Plus Premium

Pre najväčších fajnšmekrov a hráčov bude prémiový balíček, ktorý ponúkne všetky výhody predchádzajúcich balíčkov a k tomu prístup k dodatočným približne 340 hrám (dokopy by ich malo byť cez 700) vrátane hier z PS3, ktoré sa budú dať hrať cez Cloud streaming a klasických hier z PlayStation 1, PlayStation 2 a PlayStation Portable, ktoré sa budú dať hrať cez stream aj sa ich bude dať stiahnuť.

Súčasťou tohto balíčku budú aj exkluzívne trial verzie hier, ktoré sa budú dať vyskúšať ešte predtým ako hra vyjde. Cena tohto balíčku bude 16,99 € mesačne, 49,99 štvrťročne a 119 € ročne.

Hlavným problémom nových balíčkov bude dostupnosť. Extra a Premium balíčky ponúkajú aj hry, ktoré by sa mali dať streamovať. Fungovať to však bude iba v krajinách, ktoré podporovali službu PlayStation Now, do ktorých Slovensko žiaľ nepatrí.

Na druhej strane, tie krajiny, ktoré nepodporujú PlayStation Now, dostanú možnosť zakúpiť si špeciálny balíček Deluxe, ktorý by mal byť o niečo lacnejší než Premium, no mal by ponúknuť takmer všetky výhody balíčku Premium len bez podpory streamovania.

Služba bude spúšťaná postupne v júni 2022. Vo väčšine krajinách sveta bude nové PlayStation Plus spustené do konca júna 2022.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.