Reklama

Sony PlayStation VR prídu na trh až v októbri! Vieme ich cenu

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonské Sony odhalilo viacero detailov o nových virtuálnych okuliaroch Sony PlayStation VR. Vieme termín i cenu a aj základné hardvérové parametre. Všetko je fajn, až na dostupnosť. Na trhu sa objavia až v októbri.

Pozrite si

Sony PlayStation VR: cenovo dostupná virtuálna realita

A to je problém, pretože na trh sa už v najbližších týždňoch dostanú známe Oculus Rift, neskôr aj okuliare HTC Vive. Na Sony PlayStation VR si tak budúci majitelia budú musieť počkať ešte niekoľko mesiacov.

Potešiteľná je i cena. Tú výrobca stanovil na 399,99 €. Za ňu ale dostanete len okuliare, množstvo káblov a potrebných doplnkov. Ovládače či kamerku PlayStation Camera si budete musieť dokúpiť samostatne. Tie vyjdu na 49,99 € za 1 Move ovládač a 59,99 € za kameru.

Zdroj | Sony

Veľkým pozitívom ale ostáva fakt, že PlayStation VR budú dokonale fungovať so Sony PlayStation 4. Pri spustení predaja bude k dispozícii minimálne 50 herných titulov určených práve pre virtuálnu realitu, pričom podľa Sony na nových hrách pracuje okolo 230 developerov.

Pozrite si

Virtuálna realita – boom či bublina?

Medzi titulmi by nemali chýbať napríklad Star Wars: Battlefront, Rigs: Mechanized Combat League, Assassin’s Creed, EVE: Valkyrie, Rez Infinite, Until Dawn: Rush of Blood, Golem, Harmonix Music VR, Job Simulator, Megaton Rainfall, SuperHyperCube, Thumper, Waltz of the Wizard či Wayward Sky.

V predajnom balení však bude 6 samostatných hier, ktoré si budete môcť zahrať prakticky okamžite po vybalení PlayStation VR z obalu. Sony totiž spustí appku Playroom VR.

Samotné PlayStation VR budú disponovať 5,7″ OLED displejom s Full HD rozlíšením s fekvenciou 120 Hz a odozvou 18 ms. Displej so systémom šošoviek ponúkne zhruba 100° uhol pohľadu. V tele okuliarov je zabudovaný aj akcelerometer a gyroskop. Tie poslúžia aj na ovládanie jednoduchých hier.

Okuliare ponúknu aj 3D zvuk, no len vo forme 3,5 mm audio konektora. K PlayStation sa pripoja cez HDMI a USB. Zaujímavé je, že hry budete môcť hrať aj s okuliarmi, ale aj cez TV.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.