Reklama

Sony má novú nádielku Ultra HD TV s HDR a Androidom

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony počas výstavy CES 2017 predstavil vynovené modely svojich Ultra HD televízorov. Do predaja sa dostanú nové série BRAVIA XE94, XE93, X90, X85 a X80. Všetky vychádzajú zo starších modelov, top verzie pritom mnohé prebrali zo štýlovky ZD9. Čo všetko ponúknu?

https://www.youtube.com/watch?v=zEplSaFp01w

Sony BRAVIA XE93/XE94

Top model, XE93, resp. XE94 bude disponovať výkonnejším procesorom 4K HDR X1 Extreme. Čip sa pýši triom nových technológií: objektovo orientovaný HDR remaster, Super Bit Mapping 4K HDR a duálne databázové spracovanie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=1pYVt5vbOms

Okrem toho nebude v modeli XE93 chýbať nová technológia Slim Backlight Drive+ pre čo najlepšie podstvietenie. V spolupráci s technológiou X-tended Dynamic Range PRO by mala novinka prinášať špičkový jas a kontrast obrazu.

Model XE94 má klasické full LED podsvietenie. Podobne, ako model BRAVIA A1, aj XE93 a XE94 budú podporovať HDR Dolby Vision. Navyše si majitelia užijú aj neHDR obraz s X-tended Dynamic Range PRO vylepšovaním obrazu.

Model XE94 sa bude predávať iba s 75″ TRILUMINOS displejom, model XE93 bude v predaji s 65″ a 55″ TRILUMINOS panelom.

Z modelu ZD9 si novinky požičali dizajn. Všimnite si hlavne zadnú stranu, vďaka čomu sa budú novinky vynímať aj v otvorenom priestore. Navyše Sony pridáva šikovný manažment káblov, snáď ale budú tunely v podstavcoch dostatočne veľké aj pre hrubšie káble.

Pozrite si

Sony BRAVIA ZD9 Series – top séria s HDR a luxusným dizajnom a Androidom

https://www.youtube.com/watch?v=d9w6PVPW978

Samozrejmosťou je operačný systém Android TV vrátane hlasového ovládania v slovenčine. Tento rok by mala do Android TV pribudnúť aj AI hlasová asistentka Assistant. Podpora Chromecast je tiež už samozrejmosťou.

Sony BRAVIA XE90

Zdroj | Sony

Na rozdiel od top modelov budú TV novinky série XE90 vybavené starším, ale stále výkonným procesorom 4K HDR X1. Okrem toho bude u nich absentovať Slim Backlight Drive+, no inak majú totožnú výbavu s top modelmi.

V predaji sa objaví BRAVIA XE90 s uhlopriečkami 49″, 55″, 65″ a 75″. Ceny žiaľ výrobca ešte neprezradil.

Pozrite si

Sony má Ultra HD projektor s 120″ HDR obrazom za slušnú sumu

Sony BRAVIA XE85

Zdroj | Sony

Ešte nižší model má opäť procesor 4K HDR X1, no už nemá technológiu X-tended Dynamic Range PRO pre vylepšovanie obrazu. Pre kvalitný obraz využíva technológiu 4K X-Reality PRO. V obchodoch nájdeme BRAVIU XE85 s 55″, 65″ a 75″ displejmi.

Sony BRAVIA XE80

Zdroj | Sony

Najnižšia séria Ultra HD HDR televízorov pre tento rok bude v predaji s 43″, 49″ a 55″ TRILUMINOS displejmi. Na rozdiel od vyššie spomínaných modelov, túto sériu Sony nevybavilo už ani 4K HDR X1 procesorom. Napriek tomu podporuje 4K HDR obraz, technológiu 4K Reality PRO a nechýba ani OS Android TV.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.