Reklama

Sony BRAVIA ZD9 Series - top séria s HDR a luxusným dizajnom a Androidom

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonské Sony predstavilo úplne novú sériu smart televízorov s Ultra HD rozlíšením. Po sérii X prichádza Sony BRAVIA ZD9 Series, ktorá pravdepodobne sériu X nahradí úplne. Nová séria je opäť pre tých najnáročnejších, pričom Sony vyšperkovalo aj dizajn.

Zdroj | Sony

BRAVIA ZD9 Series príde na trh zatiaľ v troch veľkostiach – 65, 77 a 100 palcov. Sony sa zameralo opäť na dizajn, ktorý síce pripomína staršie modely, ale azda len ostrými hranami.

Dizajn má už na prvý pohľad pôsobiť luxusne a špičkovo. Aj taký je. Všimnite si detaily, ktoré výrobca odhalil. Zadná strana je neokukaná, otázne len ostáva, kde sú všetky káble a porty.

Zdroj | Sony

Triluminos LCD TV má zároveň ponúknuť dokonalý obraz. Postará sa oň nielen Ultra HD rozlíšenie s podporou HDR obrazu, ale aj nová technológia Backlight Master Drive.

Technológia pracuje s full LED podsvietením panelu, ktorý by mal ponúknuť dokonalú čiernu a vysoký jas. Backlight Master Drive pritom nepracuje so zónami, ale s každou jednou LED-kou samostatne.

Nový je aj procesor 4K HDR Processon X1 Extreme, ktorý sa pri výpočte obrazu poriadne zapotí. Vysoké rozlíšenie, HDR a nová technológia mu dajú zabrať.

Zdroj | Sony

Sony tvrdí, že je o 40% rýchlejší pre real-time procesy, ako starší model X1. Na čo najlepší obraz poslúžia aj novinky ako objektovo orientovaný HDR remastering, duálna výpočtová databáza a Super Bit Mapping 4K HDR.

Nový remastering má slúžiť na detailnejšie produkovanie obrazov, databáza má zlepšiť a znížiť zašumenie a Super Bit Mapping bude slúžiť na jemnejší a prirodzenejší obraz.

Technológií majú novinky omnoho viac, no tie využívajú zo starších modelov z koncu minulého, resp. začiatku tohto roka.

Zdroj | Sony

Operačným systémom noviniek je OS Android TV, ktorý sme už videli v tohtoročných modeloch. Chýbať tak nebude množstvo aplikácií, hoci opäť to nebudú úplne všetky, ktoré možno používate na Androide.

Takýto hi-tech špás ale nebude vôbec lacný. Na americkom trhu sa BRAVIA Z začne predávať už toto leto s cenami od 6 999 USD za najmenší model, resp. 9 999 USD za 77-palcový model. 100-palcový kúsok cenu zatiaľ nepozná.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.