Reklama

Sony LinkBuds sú slúchadlá, aké nemá nikto iný. Prečo?

Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Spoločnosť Sony predstavila úplne nový model slúchadiel s nečakane riešenou konštrukciou. Vďaka nej budete môcť počúvať hudbu a zároveň komunikovať s okolím. Výrobca nezabudol ani na podporu 360 Reality Audio.

Aj vám sa zdajú akoby boli rozobraté? Nie sú, je to ich dizajn, ktorý sa postará o dve najdôležitejšie funkcie na plne bezdrôtových slúchadlách – kvalitný zvuk a pohodlie pri ich nosení.

Zdroj | Sony

Sony zapracovalo na dotykovom ovládaní. LinkBuds sa ľahko používajú, no ponúkajú pokročilé funkcie. Technológia Wide Area Tap umožní jednoduché ovládanie – dvojitým alebo trojitým poklepaním pred ľavým či pravým uchom si zvolíte funkciu akú potrebujete. Samotných slúchadiel LinkBuds sa nemusíte vôbec dotýkať. Ide o perfektnú vychytávku, akú neponúka žiaden výrobca.

Zdroj | Sony

Funkcia Speak-to-Chat automaticky pozastaví prehrávanie ak začnete rozprávať. Keď ukončíte komunikácie, hudba sa začne prehrávať ďalej. LinkBuds sú vybavené hlasovým asistentom Alexa a Google, aktivujete ho frázou Alexa, alebo OK Google.

S otvoreným kruhovým dizajnom, transparentným a čistým zvukom, kompaktnými rozmermi a kvalitou hovorov budete neustále spojení s okolím.

Zdroj | Sony

Slúchadlo s kruhovým meničom má otvorený stred membrány, stará sa o zvukovú transparentnosť, takže nebudete odstrihnutí od okolia. Môžete sa tiež porozprávať s priateľmi počas počúvania skladieb, či podcastov. Sony novému dizajnu verí a hovorí, že sa LinkBuds stanú ideálnym spoločníkom na celú sériu použití, či už pracovných, športových, alebo relaxačných. Ich využitie uľahčuje odolnosť voči postriekaniu vodou a potu podľa certifikátu IPX4.

Zdroj | Sony

LinkBuds majú len 4,1 gramov a dobre ukazujú, aký kus cesty prešiel tento segment odkedy v roku 2016 predstavil Apple svoje AirPods. Slúchadlá majú tvar vynikajúco sediaci v uchu a ergonomické prevedenie poskytujúce stabilnejšie uchytenie. Výsledný tvar bol vytvorený na základe rozsiahlych údajov o tvare uší, ktoré Sony zbieralo od roku 1982, kedy predstavilo prvé slúchadlá do uší na svete.

Zdroj | Sony

Algoritmus pre redukciu hluku bol vyvinutý Sony s pomocou strojového učenia AI. Využíva viac než 500 miliónov vzoriek na potlačenie okolitého hluku tak, aby zreteľne extrahovali hlas.

Zdroj | Sony

Kvalitný zvuk zabezpečujú otvorené 12 mm meniče. Technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) vylepší aj menej kvalitnú nahrávku na maximálne možnú mieru. Vysoké rozlíšenie skladieb má pod palcom integrovaný procesor V1 od Sony. Aby toho nebolo málo, technológia Adaptive Volume Control upraví hlasitosť prehrávaného audia podľa toho, v akom prostredí sa nachádzate.

Zdroj | Sony

Funkcia Quick Access umožní slúchadlá nastaviť tak, aby spustili prehrávanie z obľúbených hudobných služieb poklepaním – bez toho, aby ste sa museli dotknúť smartfónu. Rýchle párovanie s Android zariadeniami umožní funkcia Fast Pair od Google. Nechýba ani Swift Pair, postará sa o rýchle a jednoduché spárovanie LinkBuds s notebookom, stolným počítačom alebo tabletom s OS Windows 11 alebo Windows 10.

Pozrite si

Sú Sony WF-1000XM4 Rolls-Royce medzi bezdrôtovými slúchadlami?

Zdroj | Sony

Výdrž batérie patrí medzi slabší priemer. Samotné slúchadlá vydržia 5,5 hodiny, nabíjacie puzdro dodá ďalších 12 hodín, takže spolu sa dostanete na 17,5 hodiny. Rýchlonabíjanie vám dodá za 10 minút energiu na 90 minút prehrávania.

Zdroj | Sony

LinkBuds majú o 51 % menší objem oproti modelu Sony WF-1000XM4 a tiež sú o 44 % ľahšie. Puzdro je menšie o 26 %, ľahšie o 17 % oproti WF-1000XM4.

Zdroj | Sony

Slúchadlá Sony LinkBuds budú v predaji v šedom a bielom prevedení a to ešte tento mesiac za 189 eur. V balení nájdete niekoľko veľkostí silikónových náušníkov a USB kábel.

Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.