Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony 1000X - nová séria bezdrôtových slúchadiel s pokročilými funkciami

Sony 1000X - nová séria bezdrôtových slúchadiel s pokročilými funkciami
Michal Spiegel
Sony 1000X - nová séria bezdrôtových slúchadiel s pokročilými funkciami

Spoločnosť Sony sa na výstave IFA 2017 tiež nenechala zahanbiť a predstavila svoje novinky zo sveta audia. Privítajte novú sériu bezdrôtových slúchadiel Sony 1000X.

Spoločnosť Sony predstavila tri modely bezdrôtových slúchadiel, mostové WH-1000XM2, štuplové s náhrdelníkom WI-1000X a štuplové plne bezdrôtové WF-1000X. Poďme sa na ne bližšie pozrieť.

Sony WF-1000X

Plne bezdrôtové slúchadlá idú po vzore Samsung Gear IconX, čiže sa jedná o bezdrôtové štuple, ktoré si len vložíte do ucha a počúvate. Dizajnovo vsadila spoločnosť Sony na minimalizmus.

6 mm driver sľubuje dynamický zvuk a jednoduché bezdrôtové pripojenie. Na prenášanie a dobíjanie bude slúžiť špeciálna krabička. Ako náhle ich vyberiete z krabičky, slúchadlá sa spustia a pripoja k poslednému zariadeniu, s ktorým boli spárované. Čo sa týka batérie, slúchadlá by aj s dobíjaním mali vydržať solídnych 9 hodín.

Pozrite si

Vedci z IBM a Sony uložili na kazetu 330 TB dát

Sony WI-1000X

Zdroj | Sony

Druhou novinkou sú náhrdelníkové slúchadlá, ktoré disponujú funkciou potláčania okolitého hluku. Model WI-1000X sa ideálne hodí na cestovanie, keďže sa pohodlne nosí a vyzerá tiež parádne.

Model tiež disponuje funkciou Atmospheric Pressure Optimizing, ktorá využíva senzory na analýzu tlaku a podľa toho vám upraví zvuk. Ideálne riešenie pokiaľ často lietate.

Slúchadlá disponujú hybridným systémom 9 mm driverov spolu s podporou pre High Resolution Audio, LDAC, DSEE HX a S-Master HX.

V prípade telefonátu vám budú slúchadlá vibrovať. Batéria sľubuje výdrž 10 hodín alebo 14 pokiaľ sa rozhodnete ich počúvať cez kábel so zapnutou funkciou potláčania hluku.

Zdroj | Sony
Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact – vlajkové lode o tom istom, ale v malom

Sony WH-1000XM2

Pozrite si

Sony WH-1000XM2 – technologicky najinovatívnejšie slúchadlá

Sériu Sony 1000X uzatvárame tým najlepším a tým sú mostové slúchadlá WH-1000XM2. Z funkcií sa môžete tešiť na potláčanie hluku a tiež na Atmospheric Pressure Optimizing podobne ako má predchádzajúci model. Nechýbajú však nové funkcie ako napríklad Ambient Sound mode, Personal NC Optimizer a Quick Attention mode.

Výdrž batérie je až 30 hodín pri bezdrôtovom režime alebo 40 pri káblovom počúvaní. Môžete si ich však dobiť pomocou Quick Charge funkcie.

Pozrite si

Sony LF-S50G – ďalší smart reproduktor s Google Assistant s krkolomným názvom

Sony Headphones Connect app

Sony tiež oznámila špeciálnu companion aplikáciu, ktorá bude spolupracovať s tromi novými slúchadlami. Pomocou nej si viete nastaviť zvuk podľa aktuálnej činnosti. Tzv. Adaptive Sound Control bude analyzovať, kde sa práve nachádzate a čo robíte a podľa toho vám upraví zvuk a potláčanie hluku.

Čo sa týka dostupnosti, všetky tri novinky série 1000X budú dostupné už od septembra. Cena plne bezdrôtových slúchadiel WF-1000X je 220 eur, bezdrôtových s náhrdelníkom WI-1000X 330 eur a mostových WH-1000XM2 380 eur.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj