Reklama

Sony LF-S50G - ďalší smart reproduktor s Google Assistant s krkolomným názvom

Zdroj | Sony
Stanislav Vinc
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Zdá sa, že aktuálne zažívame najväčší boom smart reproduktorov a zúčastniť sa ho chce aj Sony. Na svojej konferencii počas výstavy IFA 2017 predstavila reproduktor Sony LF-S50G, ktorý má v sebe zabudovanú službu Google Assistant.

https://youtu.be/h1p9-rxitfY

Sony LF-S50G sa svojim dizajnom podobá na ostatné smart reproduktory. Z radu konkurencie ale vystupuje zabudovanými hodinami, ktoré svietia skrz povrch reproduktoru. Ako to býva zvykom pri reproduktoroch valcového tvaru, aj tento poskytuje 360-stupňový zvuk, ktorý by mal zaplniť celú miestnosť rovnomerne.

Zdroj | Sony

Čo ale z reproduktoru robí smart reproduktor je funkcia Google Assistant, ktorú je možné spustiť jednoduchou frázou „Ok Google“. Týmto spôsobom si používatelia môžu od reproduktoru vypýtať informácie o aktuálnej doprave, nastaviť budík alebo pridať udalosť do kalendára.

Pozrite si

Panasonic SC-GA10 – inteligentný reproduktor s Google Assistant

Okrem toho reproduktor umožňuje ovládať rôzne smart zariadenia po celom dome, vrátane Chromecastu, termostatu Nest alebo žiaroviek Philips Hue. Google Assistant taktiež podporuje službu Google Play Music, Spotify, Pandora alebo TuneIn.

Zdroj | Sony

Aby bolo možné reproduktor umiestniť kamkoľvek, Sony ho vybavilo odolnosťou proti striekajúcej vode. Certifikácia IPX3 zaručí bezproblémové používanie reproduktoru napríklad aj v kuchyni.

Zdroj | Sony

Reproduktor podporuje pripojenie k telefónu cez Bluetooth alebo NFC. Zaujímavou funkciou je aj ovládanie gestami mávnutím ruky ponad reproduktor. Takýmto spôsobom sa dá zastaviť prehrávanie, preskočiť pesnička alebo upravovať hlasitosť.

Sony LF-S50G by sa mal dostať na európsky trh niekedy v novembri za odporúčanú koncovú cenu 230 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.