Vodovodný kohútik Moen môžete ovládať gestami, je kompletne smart!

ZDROJ | Moen

Poznáme už bezdotykové dávkovače mydla, ale počuli ste už aj o takom vodovodnom kohútiku? Na výstave CES 2022 v Las Vegas nechýba ani spoločnosť Moen. Tá sa zaoberá výrobou vodovodných kohútikov, sprchových hlavíc a mnoho ďalšieho do domácnosti. Práve ona láka na kohútik Smart Faucet, ktorý sa ovláda pomocou gest alebo hlasových príkazov.

Pozrite siSmart žiarovka, ktorá dokáže monitorovať zdravie?

Toto riešenie sa hodí v tejto dobe celosvetovej pandémie, kedy by sme sa nemuseli priamo pri obsluhe dotknúť kohútika, ale všetko by za nás vyriešili premyslené gestá a hlasové príkazy.

ZDROJ | Moen

Už minulý rok Moen predstavil smart kohútik, kde ste mohli mávnutím ruky pustiť alebo zastaviť vodu a k dispozícii bola aj aplikácia Moen Smart Water, cez ktorú ste ovládali teplotu a prietok vody. Nechýbali ani hlasové príkazy pomocou Alexy.

Nový model umožňuje nastaviť teplotu tečúcej vody na studenú alebo teplú potiahnutím doľava alebo doprava okolo snímača pohybu. Potiahnutím prstom smerom od senzora získate teplú vodu a posunutím smerom ku kohútiku vodu vypnete.

ZDROJ | Moen

Ak máte doma smart reproduktory s Alexou alebo Asistentom Google, tak môžete na hlasové príkazy využiť aj ich. Vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu pridal Moen aj príkaz „umyť si ruky“, ktorý zapne vodu, potom ju na 20 sekúnd zastaví, aby si používateľ mohol poriadne umyť ruky, a následne znovu spustí vodu na opláchnutie.

Smart kohútik bude dostupný v rôznych štýloch, aby spoločnosť vyhovela čo najväčšiemu počtu zákazníkov. Dokonca bude k dispozícii aj v dvoch štýloch, kedy nebude prítomná žiadna páčka ani gombík.

ZDROJ | Moen

Pozrite siVreckový projektor od Samsungu ponúka funkcie domáceho kina

Cena je ale skutočne vysoká a pohybuje sa na úrovni 675 dolárov. Ten, kto to reálne chce si zaplatí aj takúto sumu. Nie je to však pre každého.

ZdrojMoen,Engadget

Komentáre k článku