Reklama

Smart hodinky trápi bizarný problém. Zobudia vás až pár minút po budíku

Michal Sobek

Smart hodinky sú naozaj všestranným pomocníkom na vašom zápästí, takže zvládajú toho naozaj veľa. Mnohí z nás však so smart hodinkami aj spia, zaznamená nám to spánok a ráno pomocou funkcie budík aj prípadne zobudí. Problém môže nastať vtedy, keď sa takýto budík oneskorí aj o 10 minút.

Práve to je aktuálny problém jedných veľmi konkrétnych smart hodiniek od spoločnosti Google a zároveň je to aj výkladná skriňa operačného systému Wear OS. Práve tieto populárne hodinky trápi tento bizarný problém s oneskoreným budíkom.

Zdroj | Google
Obsah pokračuje pod reklamou

Hovoríme konkrétne o Pixel Watch. O hodinkách, na ktoré sme čakali dlhé roky a ktoré mnohých z nás vo finále sklamali. No Google ich predaj podporil tým, že ku predobjednávke na smartfón Google Pixel 7 Pro ste ich mohli získať úplne zadarmo, čo sa určite oplatilo.

Veľa používateľov na Reddite hlási problém s Pixel Watch, ktorý spočíva v tom, že nastavený budík na hodinkách sa niekedy oneskorí až o 10 minút, čo môže viesť k meškaniu do práce alebo školy. Problém sa však nezdá byť rozšírený, pretože niektorí používatelia Pixel Watch komentovali, že ich hodinky spúšťajú budíky načas.

Pozrite si

Google Pixel Watch – najhoršie inteligentné hodinky za 350 €? | VIDEO

Používatelia, ktorí majú problém, nemôžu určiť konkrétnu aktualizáciu softvéru zodpovednú za tento neduh. Niektorí sa domnievajú, že neskoré budíky môžu byť spôsobené tým, že sa Pixel Watch prebudia z hlbokého spánku. Väčšina sťažností sa týka skorých ranných budíkov. Zvyčajne je to vtedy, keď Pixel Watch ukončia režim večierky po hodinách minimálnej aktivity.

Pritom sa podobné problémy objavujú už približne dva mesiace. Spoločnosť Google tento problém ešte neuznala, ale je to niečo, čo môže ľahko opraviť pomocou softvérovej aktualizácie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.