Reklama

Slovenský startup prináša revolučnú digitálnu knižnicu. Tisícky titulov online

Zdroj | unsplash/Element5 Digital
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Element5 Digital
Zdroj | unsplash/Element5 Digital

Slovenský startup Ineduco prichádza na trh s revolučnou digitálnou knižnicou. Tá by mala pomôcť vysokoškolákom, aby nenakupovali drahé učebnice, ktoré využijú len v jeden semester. Databáza obsahuje viac ako 50 000 publikácií.

Podľa zistení Ineduca, študent vysokej školy zaplatí za jednu učebnicu 20 až 30 eur. Počas jedného semestra ale čerpá z približne šiestich zdrojov. Ak píše seminárnu prácu, je to ďalších 12 zdrojov. Digitálna knižnica od Ineduco obsahuje až 50 000 e-kníh, článkov a odborných titulov rozdelených do 100 kategórií. Medzi najznámejšie patrí ekonómia, manažment, strojárenstvo, osobný rozvoj, právo, politológia, IT, spoločenské vedy, mediálne štúdia, filozofia, matematika a psychológia.

Zdroj | Unsplash/ Getty Images
Obsah pokračuje pod reklamou

Študenti si prostredníctvom tejto knižnice môžu požičať učebnice online alebo ich priamo vlastniť. Nemusia už chodiť do kamenných knižníc ani si kupovať drahé knihy. Stačí sa zaregistrovať a zaplatiť mesačný poplatok 12 eur. Pri ročnom predplatnom môže študent využívať služby až dva mesiace zadarmo. Prvých 7 dní je zadarmo na vyskúšanie, pričom teraz je mesačné členstvo iba za 6 eur.

Cieľom spoluzakladateľov startupu Ineduco je zlepšovať akademické prostredie. Nadviazali partnerstvá s desiatkami popredných vydavateľstiev a univerzít, ktoré prostredníctvom Ineduco zverejnili knihy online. Každý mesiac budú pridávať nové tituly a funkcie aj na základe spätnej väzby a dopytu študentov.

Pozrite si

Štatistický úrad sa spája s Heurekou. Spoločne budú monitorovať úroveň inflácie

Startup získal investíciu na svoj štart vo výške pol milióna eur od slovenského investora Zero Gravity Capital preto, že ich riešenie má ambíciu zásadne zmeniť prístup ľudí k obsahu odborných publikácií a akademickej literatúry. Využíva pritom dátovú agregáciu a analytiku pre autorov a čitateľov, vďaka čomu dokáže zlepšiť ich interakcie a konzumovaný obsah.

Ineduco nezabúda ani na poskytovateľov obsahu. Služba priamo poskytuje finančné prostriedky vydavateľom za každé prečítanie e-knihy a redukuje tak pomer pirátsky šírených diel, čo je rozhodne dobrá správa aj pre autorov daných publikácií.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.