Reklama

Slovenský Domotron má na Indiegogo svoj nový produkt s AI

Zdroj | Domotron
Števo Porubský
Zdroj | Domotron
Zdroj | Domotron

Začiatkom minulého mesiaca slovenský Domotron oznámil, že sa chystá dobyť svet svojim najnovším produktom, bezdrôtovým systémom Domotron s umelou inteligenciou pre všetky domácnosti. Dnes konečne spúšťa oficiálnu crowdfundingovú kampaň cez známe Indiegogo. Ceny začínajú na 319 USD, resp. 288 € za základný set, všetky majú byť o viac ako 35% nižšie, ako bežné ceny.

Pozrite si

Slovenský Domotron má smart home s umelou inteligenciou, bude na Indiegogo

„Dnešné ‘kvazi chytré domácnosti’ sú vlastne veľmi hlúpe! Ponúkajú používateľom iba jednoduché ovládanie technologií na diaľku cez mobil, prípadne platformu pre vytváranie vlastných algoritmov a automatizácií pre geekov,“ povedal Alex Janušek, CEO spoločnosti Domotron. „V Domotrone vytvárame najvyspelejšie smart domácnosti na mieru už viac ako desať rokov a stále vylepšujeme fungovanie domácich technológií tak, aby nebolo potrebné žiadne manuálne ovládanie. Vďaka tomuto know-how sa nám podarilo vytvoriť aj celkom nový Domotron Hub, ktorý prináša koncept skutočne chytrej domácnosti aj na masový trh. A vďaka Indiegogo kampani je odteraz dostupný pre spotrebiteľov na celom svete.“

Zdroj | Domotron

Domotron nemá byť len ďalším ovládačom pre niektoré prvky smart home či gadgety v domácnosti, má byť pre všetky. Obrovskou výhodou má byť fakt, že nie je potrebné žiadne káblovanie či prerábka domácnosti. Stačí centrála Domotron Hub a vypínač Domotron Switch.

Centrála Domotron Hub má vlastný systém pre smart home poháňaný umelou inteligenciou. V praxi to znamená, že používateľ po prvotnom nastavení nemusí robiť prakticky nič, o všetko v domácnosti sa bude starať AI so strojovým učením.

Zdroj | Domotron

S vlastným AI asistentom

Systém je vybavený osobným asistentom Domotron Assistant s umelou inteligenciou, ktorý komunikuje s používateľom prostredníctvom jednoduchého rozhrania. Vďaka tomu mení inak podrobné technické nastavenia na ľahko pochopiteľné otázky a navyše prispôsobuje tempo návrhov podľa miery, akou si používateľ adaptuje automatizáciu.

Zdroj | Domotron
Zdroj | Domotron

Aplikácia dokonca obsahuje i časovú os, ktorá zobrazuje udalosti, ku ktorým už došlo, ale aj plánované automatizácie, ktoré používateľa v najbližšej dobe čakajú. To má poskytnúť úplnú kontrolu nad celým systémom a fungovaním smart home zariadení. 

Zdroj | Domotron

Domotron vybavený štandardom ZigBee 3.0 má byť kompatibilný s najznámejšími smart home  zariadeniami na trhu, vrátane Philips Hue, IKEA Home Smart, Somfy TaHoma, SONOS, Aqara, SmartThings, Netatmo či iRobot. Domotron Hub využíva vlastné bezdrôtové vypínače s dotykovým ovládaním, ktoré disponujú senzormi na meranie vlhkosti, okolitého svetla, kvality vzduchu, teploty a prítomnosť používateľa v miestnosti. Na ovládanie smart home zariadení v domácnosti tak používatelia môžu využívať nielen mobilnú aplikáciu, ale aj tieto dizajnové vypínače.

Domotron na automatické fungovanie domácich technológií, ako napríklad nastavenie žalúzií či úpravu intenzity osvetlenia, využíva aj údaje o počasí špecifické pre danú polohu (vrátane aktuálnej oblačnosti), alebo astronomické údaje (východ a západ slnka, fáza Mesiaca). Zároveň vie využívať aj tzv. geofence, takže používateľ si môže nastaviť konkrétne udalosti (otvorenie garážovej brány, zapnutie svetiel…) v smart domácnosti podľa jeho polohy k domu či bytu. 

Zdroj | Domotron

Cez Indiegogo do celého sveta

Slovenský Domotron sa vďaka crowdfundingovej platforme Indiegogo chce dostať do celého sveta. Domotron je tak už teraz možné si objednať cez crowdfundingovú platformu Indiegogo so zľavou viac ako 35% z konečnej predajnej ceny. Základný balíček Domotron Hub a Domotron Switch stojí 319 USD, resp. 288 €, v závislosti od nastavenia meny v Indiegogo. V závislosti od počtu izieb v domácnosti je možné si kúpiť výhodnejšie balíčky s väčším počtom vypínačov Domotron Switch. 

Zdroj | Domotron

Prví zákazníci (Early Birds) pre každý z kitov môžu mať Domotron s vyše 35% zľavou z finálnej predajnej ceny. Po ich vypredaní budú k dispozícii kity (Indiegogo Special) s vyše 30% zľavou. Jedinou nevýhodou v tomto predvianočnom období je fakt, že prvé zariadenia bude Domotron posielať až v marci budúceho roku.

Zdroj | Domotron
Zdroj | Domotron

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.