Reklama

Slovenský Domotron chce dobyť svet vlastným produktom, získava investície

Števo Porubský

Slovenskú spoločnosť Domotron poznáte určite ako tvorcu smart domácností od základu. Pomerne mladá spoločnosť pre rokmi videla potenciál a dieru na trhu smart systémov pre domy a byty a vytvorila svoj vlastný systém s jednoduchým ovládaním pre zákazníka. Teraz firma získava masívnu investíciu z Česka pre svoj budúci produkt.

Bohemia Venture Capital (BVC) už do Domotronu investovala. Konkrétne išlo o sumu 800 tisíc € ešte ako seedovú investíciu v roku 2017. Za tie dva roky Domotron nielen narástol (vraj až 5-násobne), ale získal dostatok skúseností, aby vytvoril svoj vlastný unikátny produkt pre koncového zákazníka.

Pozrite si

Vyskúšali sme Domotron, smart domácnosť zo Slovenska

Nemá ísť pritom o komplexné riešenie do domácnosti ešte pred jej zariadením, ale o produkt, v ktorom sa budú spájať všetky známe smart riešenia. Výsledkom má byť „krabička”, vďaka ktorej bude možné ovládať smart domácnosť, IoT zariadenia a gadgety cez jeden systém, cez jednu aplikáciu. Od Domotronu.

„Úspechy Domotronu doma aj v zahraničí hovoria jasne: ‚štandardizovaný smart home systém na trhu pred naším príchodom chýbal.‘ Aj keď je tu veľa chytrých zariadení a platforiem, drvivá väčšina ľudí nevie, ako si má domácnosť s ich pomocou zautomatizovať. Preto najväčšou hodnotou Domotronu sú stovky predprogramovaných funkcií, ktoré si užívateľ jednoducho aktivuje. Toto unikátne know-how, ktorým sa Domotron líši od všetkých ostatných smart home riešení, sme sa rozhodli využiť v novom produkte pre masový trh,“ povedal Alex Janušek, CEO Domotronu.

Pozrite si

Slovenský Domotron má vlastný dotykový ovládač pre smart domácnosť

Zariadenie je vo fáze vývoja, neskôr má prísť Kickstarter kampaň a následne aj reálny produkt. Ten sa má ba trhu objaviť do februára budúceho roka. Ako bude vyzerať, čo všetko bude obsahovať a akú bude mať koncovú cenu zatiaľ nie je známe.

Pripravovaný produkt má ambíciu stať sa globálnym zariadením, ktoré si nájde cestu k zákazníkom na celom svete. Smart hračky ako systém Fibaro, svietidlá Hue, smart kamery, termostaty a prakticky všetko na čo si spomeniete s prívlastkom smart dnes už vlastní milióny používateľov po celom svete.

Aj preto Domotron je v ďalšom kole financovania. V rámci Series A spoločnosť plánuje získať 3-5 miliónov €, pričom časť tohto kola príde z BVC.

„Overili sme si, že Domotron dokáže priniesť presne to, čo na trhu chýba a sme presvedčení, že aktuálny tím má najlepšiu kombináciu schopností, skúseností a vízie, aby sa mohol stať novým slovenským unicornom a totálne zmeniť trh so smart home. Preto sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou ďalšieho rastu Domotronu.“ nechal sa počuť Přemysl Rubeš, founder a managing partner BVC.

Pozrite si

Slovenský Domotron ide do sveta, bude na WebSummite

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.