Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovensko opäť zmapuje Google. Budeme mať aktuálne Street View

Slovensko opäť zmapuje Google. Budeme mať aktuálne Street View
Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Slovensko opäť zmapuje Google. Budeme mať aktuálne Street View
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Určite aj vy poznáte a využívate obľúbenú službu Google Street View. Google pravidelne aktualizuje panoramatické snímky pre svoju službu na Mapách Google. Nezabudol ani na nás, vozidlá Google Street View sa vydajú do mnohých miest na Slovensku, nevynechajú ani Levoču, Sninu či Skalicu.

Uhádnete odkedy je táto služba dostupná na Slovensku? Zrejme by ste nepovedali, že Street View bola na Slovensku spustená na jeseň v roku 2012. Už vtedy sa Googlu podarilo nasnímať takmer celé Slovensko.

Odvtedy boli snímky Street View viackrát aktualizované. Nové snímanie zachytáva vývoj infraštruktúry nielen v mestách a obciach, ale i mimo nich. Vďaka nim sa dokážu používatelia oveľa lepšie orientovať v rôznych lokalitách.

Obsah pokračuje pod reklamou

Najvyhľadávanejšie lokality na Slovensku

Populárnymi lokalitami na slovenskom Street View sú najmä kultúrne a historické pamiatky ako Bratislavský hrad, Spišký hrad, Oravský hrad, či Dóm svätej Alžbety. To ale nie je všetko. Na Street View však nechýbajú ani prírodné krásy ako je Štrbské pleso, Popradské pleso, Jaskyňa Domica alebo Ochtinská aragonitová jaskyňa. Z národných parkov môžeme spomenúť Národný park Slovenský raj či Pieninský národný park.

Zdroj | Google

Služba Street View pokrýva prakticky celý svet, dostala sa na všetky kontinenty a poskytuje zobrazenie z pohľadu ulice vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Street View však okrem takýchto pohľadov nájdete panoramatické snímky z atraktívnych, resp. nedostupných miest. K dispozícií tak máte zábery z Amazónie, Antarktídy, Veľkého kaňonu, Benátok či Burj Khalifa. Komu jeden svet nestačí, môže si pozrieť ako to vyzerá v Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Street View je dostupné na desktope v počítači, v mobilných zariadeniach a tiež v službe Google Earth.

Zdroj