Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovenská sporiteľňa spúšťa Apple Pay s účtom zadarmo

Slovenská sporiteľňa spúšťa Apple Pay s účtom zadarmo
Zdroj | Slovenská sporiteľňa
Stanislav Vinc
Slovenská sporiteľňa spúšťa Apple Pay s účtom zadarmo
Zdroj | Slovenská sporiteľňa
Zdroj | Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa venovala svoju dnešnú tlačovú konferenciu mobilným platbám, konkrétne najnovšie dostupnej platobnej službe Apple Pay.

Platobná služba Apple Pay bola na Slovensku spustená dnes v skorých ranných hodinách. Slovenská sporiteľňa pri tejto príležitosti zorganizovala tlačovú konferenciu na ktorej prezradila, koľko Slovákov môže platiť mobilom, aké sú ich doterajšie skúsenosti a či sú mobilné platby skutočne bezpečné.

Pozrite si

Apple Pay na Slovensku konečne oficiálne spustené

Služba Apple Pay, rovnako ako služba Google Pay, funguje na takzvanej tokenizácii. Znamená to, že pri platbe mobilom alebo smart hodinkami nie sú pri transakcii odovzdávané údaje o vašej kreditnej karte. Služba pre potreby každej platby vytvorí unikátny token, resp. anonymné virtuálne číslo karty.

Aby platbu nemohol vykonať ktokoľvek, kto získa prístup k vášmu smartfónu alebo hodinkám, platbu je potrebné autorizovať pomocou vášho odtlačku (Touch ID), skenu tváre (Face ID) alebo hesla.

Apple Pay podporuje každý iPhone s technológiou Face ID a technológiou Touch ID, okrem modelu iPhone 5s. V prípade hodiniek Apple Watch bezkontaktné platby podporujú všetky generácie. V rámci aplikácií a internetových platieb je služba dostupná aj na iPadoch s technológiami Touch ID a Face ID, ako aj na počítačoch Mac s Touch ID.

Klienti Slovenskej sporiteľne si môžu spolu s klientmi niekoľkých ďalších bánk aktivovať Apple Pay už dnes. Stačí si otvoriť aplikáciu Wallet, ktorá klientov prevedie celým procesom krok po kroku. Aby si Apple Pay mohol vyskúšať každý, Slovenská sporiteľňa ponúka pri príležitosti spustenia tejto služby účet s platobnou kartou do konca roka zadarmo.

Účet zadarmo získajú všetci, ktorí oň požiadajú do konca augusta. Klienti môžu používať účet bez poplatku aj po skončení skúšobnej doby, ak mesačne zaplatia kartou aspoň 200 eur, využijú minimálne tri pravidelné platby (trvalé príkazy, inkasá) a budú pravidelne sporiť.


Podľa štatistiky banky dnes môže smartfónom platiť zhruba 4,2 milióna ľudí na Slovensku. Zariadenia od Apple však majú v tomto počte len 15-percentný podiel. Slovenská sporiteľňa okrem toho prezradila, že platby pomocou Fitbit Pay a Garmin Pay budú spustené už čoskoro. Presný dátum spustenia však zatiaľ nepoznáme.

Aktualizácia: Doplnenie informácií o bezplatnom účte do konca roka.