Reklama

Slovenská appka eBločky vás ušetrí od starostí s úschovou papierových bločkov

Zdroj | VENARI
Stanislav Vinc
Zdroj | VENARI
Zdroj | VENARI

Z vianočných nákupov máte zrejme už teraz množstvo papierových bločkov, ktoré sa vám možno neskôr zídu pri výmene či reklamácii tovaru. Ako ich však medzitým nestratiť? Riešenie ponúka slovenská aplikácia eBločky, ktorá vám v priebehu sekúnd zdigitalizuje bločky vďaka novým QR kódom.

Nákupy a to nielen tie vianočné sa síce v čoraz väčšej miere presúvajú do online priestoru, kde už si starosti s uschovaním dokladu o nákupe robiť nemusíte. Kamenné predajne a teda ani klasické papierové pokladničné bloky sa však zatiaľ určite nechystajú na odchod a tak sa vám v smartfóne určite bude hodiť aj nová slovenská aplikácia eBločky.

Aplikácia aktuálne stavia na QR kódoch, ktoré už nájdete na všetkých nových pokladničných blokoch z eKasy. Vďaka nim vám stačí na blok namieriť smartfón so zapnutou aplikáciou a tá už si z QR kódu vytiahne všetky potrebné informácie – cenu, dátum či miesto nákupu a dokonca aj jednotlivé položky.

Zdroj | VENARI

Papierový blok tak môžete mať v priebehu niekoľkých sekúnd bezpečne uschovaný v smartfóne. Tento zápis môžete dokonca obohatiť aj o fotografiu bloku alebo tovaru. Fotografie tovaru sa vám môžu hodiť pre prehľadnosť záloh, zatiaľ čo fotografiu samotného bloku môžete použiť v prípade, že vám obchod nebude chcieť uznať reklamáciu iba na základe záznamu v appke eBločky.

Zdroj | VENARI

Záznam bločku tiež obsahuje možnosť pridania časovača záruky. Rýchlym pohľadom do aplikácie tak budete presne vedieť, koľko času vám zostáva na prípadnú reklamáciu tovaru. Pomôcť vám ale môže aj so šetrením.Sekcia Prehľad vám ukáže, koľko ste v priebehu dní, týždňov či mesiacov minuli v obchodoch. Ak máte ambíciu si svoje výdavky nejako kontrolovať, na tomto mieste si môžte stanoviť aj vlastný finančný limit na tieto časové obdobia.

Pozrite si

Ako sa vyvarovať chybám pri on-line nákupoch pred Vianocami?

Zálohované bločky môžete zdieľať a odosielať ďalej ako PDF, alebo z aplikácie priamo vytlačiť. Vďaka webovému portálu ich tiež môžete spravovať o niečo pohodlnejšie na obrazovke počítača a to v podstate s plnou podporou takmer všetkých funkcií, ktoré ponúka mobilná aplikácia.

Autori aplikáciu navyše plánujú postupne obohacovať o nové funkcie. V priebehu januára by do nej mala pribudnúť možnosť manuálneho pridávania bločkov, čo zároveň znamená podporu pre zálohu zahraničných dokladov a faktúr, ktoré nemajú QR kódy. S rovnakou aktualizáciou by do aplikácie mala pribudnúť aj možnosť vlastnej kategorizácie bločkov.

Pozrite si

11 znakov ako spoznať e-shop, od ktorého radšej ruky preč a nikdy nič nekúpiť

Už teraz je však aplikácia eBločky prekvapivo vydarená. Skúsiť si ju môžete aj vy, aplikácia je totiž dostupná pre platformy Android a iOS celkom bezplatne a minimálne nateraz aj bez reklám či nákupov v aplikácii.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.