Reklama

Slováci, pozor! Dopravcovia začínajú jazdiť v prázdninovom režime

Zdroj | unsplash/Damir Kopezhanov
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Damir Kopezhanov
Zdroj | unsplash/Damir Kopezhanov

Minulý piatok dostali školáci po celom roku snaženia sa svoje vysvedčenia. Tým pádom im začali zaslúžené letné prázdniny. Avšak s prázdninami súvisí aj cestovanie.

Konkrétne ide o to, že spolu s koncom školského roka dopravcovia nabehli na prázdninový režim. Ten potrvá až do začiatku septembra, teda do času, kedy sa školáci opäť vrátia do svojich lavíc.

Zdroj | unsplash/Getty Images
Obsah pokračuje pod reklamou

V praxi to znamená, že ak dnes ste natrafili na to, že nešli autobusové alebo vlakové spoje tak, ako ešte v piatok, tak ste zrejme zabudli na to, že nejaký prázdninový režim existuje.

Týka sa hlavne mestskej hromadnej dopravy, medzimestskej dopravy, ale aj vlakovej dopravy. Preto si hneď overte, či váš každodenný spoj do práce premáva aj počas prázdninového režimu alebo si na tieto dva mesiace budete musieť nájsť nejaký náhradný.

Pozrite si

Viete, aké farby auta majú najväčší nájazd kilometrov? Biela to veru nie je!

Dávame tak do pozornosti vyhľadávanie vlakového spojenia na portáli ŽSR, cestovný poriadok Dopravného podniku Bratislava, ale aj cestovný poriadok Dopravného podniku mesta Košice.

Nie je to však nič prekvapivé, takýto prázdninový režim tu máme počas všetkých školských prázdnin, vrátane tých zimných, ktoré trvajú viac ako dva týždne. Len to dávame do pozornosti, pretože veľa ľudí na to pravidelne zabúda, tak aby ste náhodou nemeškali do práce.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.