Reklama

Viete, aké farby auta majú najväčší nájazd kilometrov? Biela to veru nie je!

Zdroj | unsplash/Ivana Cajina
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Ivana Cajina
Zdroj | unsplash/Ivana Cajina

Spoločnosť carVertical, ktorá sa zaoberá okrem iného aj pôvodom jazdených áut, prišla so zaujímavým prieskumom, ktorý realizovala v 15 európskych krajinách vrátane Slovenska.

Snažila sa odhaliť súvislosť medzi farbou vozidla a počtom najazdených kilometrov. Čo sa jej podarilo zistiť? Ak sa pozrieme na výsledky zo Slovenska, tak vyplynulo, že najviac najazdených kilometrov majú autá s hnedou farbou, a to v priemere 163 976 kilometrov.

Zdroj | Classic Car Auctions
Obsah pokračuje pod reklamou

Nasledovali autá s čiernou farbou (161 648 kilometrov) a napokon so striebornou farbou (160 295 kilometrov). Väčšinou sú to autá s naftovým agregátom. Tieto výsledky však majú svoje logické a jednoduché opodstatnenie.

Hnedá farba sa častokrát vyskytuje na prémiových a luxusných autách, ktoré potom slúžia na dlhšie každodenné cesty, avšak mimo mesto, najčastejšie teda diaľnice.

Čierna farba, hoci nie je veľmi praktická, má na trhu s automobilmi svoje významné zastúpenie. To sa týka aj striebornej farby, ktorú si motoristi na svojich autách taktiež obľúbili a navyše ju považujú za veľmi praktickú farbu.

Pozrite si

Ktoré farby áut majú najmenej dopravných nehôd? Z výsledkov budete prekvapení!

Ak by sme sa mali pozrieť ale druhú stranu rebríčka, teda na farby áut, ktoré majú najmenej najazdených kilometrov, tak tam vládnu ďalšie tri farby, ktoré sú ale rozhodne pestrejšie.

V priemere najmenej najazdených kilometrov majú autá v červenej farbe, a to 124 087 kilometrov. Nasleduje zelená farba (139 763 kilometrov) a žltá farba (140 719 kilometrov).

Červenú farbu si väčšinou volia milovníci a nadšenci áut, preto nie je až tak často zastúpená. Je tiež obľúbenou voľbou pre kabriolety, roadstery a kupé.

Kedysi bola zelená farba obľúbená v segmente stredne veľkých vozidiel. Žltá farba sa najčastejšie používa v prípade taxíkov alebo si ju zaobstarajú tí, ktorí chcú vytŕčať z davu.

Kupujúci ojazdených vozidiel sú menej nároční na farby vozidiel v porovnaní s ľuďmi, ktorí si hľadajú nové vozidlo v predajniach. Niektorí kupujúci sa však príliš zameriavajú na farbu vozidla a menej pozornosti venujú jeho stavu, čo sa im môže neskôr vypomstiť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.