Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slováci majú nového obľúbenca, najpredávanejšia už nie je Fabia

Slováci majú nového obľúbenca, najpredávanejšia už nie je Fabia
Zdroj | Jakob Owens
Stanislav Vinc
Slováci majú nového obľúbenca, najpredávanejšia už nie je Fabia
Zdroj | Jakob Owens
Zdroj | Jakob Owens

Najpredávanejšou značkou áut na Slovensku sa v roku 2022 stala Škoda, z ktorej portfólia sa najlepšie predávala opäť Fabia. V celkovom počte predaných kusov ju však predbehla konkurencia zo vzdialenejších kútov.

Najpredávanejším autom u súkromných osôb za minulý rok sa na našom trhu stal Hyundai i30, z ktorého sa predalo 3 774 kusov. Hyundai tak obsadil druhú priečku v rebríčku najpredávanejších značiek na Slovensku s celkovým počtom 9 261 predaných vozidiel na našom trhu.

Medziročne sa juhokórejskej automobilke podarilo na slovenskom trhu zvýšiť predaje o 14 %, čo sa podpísalo pod zisk 10,7 % podielu na trhu. Z celkového počtu 9 261 odovzdaných vozidiel smerovalo 4 501 kusov do rúk fyzických osôb, čím sa Hyundai stal najpredávanejšou značkou u súkromnej klientely.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj napriek obrovským výzvam, ktorým automobilový priemysel v ostatných rokoch čelí, sa nám v roku 2022 podarilo našim zákazníkom doručiť historicky najvyšší počet áut a dosiahli sme historicky najvyšší trhový podiel. Stali sme sa druhou najpredávanejšou značkou na trhu a jednotkou u retailového zákazníka. Titul najpredávanejšieho auta roka pre i30 je len čerešničkou na torte,“ zhodnotil uplynulý rok Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia, a pokračoval: „To, čo štatistiky neukážu, ale pre nás je rovnako dôležité ako úspechy v predaji, je aj stabilita a spoľahlivosť našej predajnej a servisnej siete a neustále rastúca zákaznícka spokojnosť. Veľká vďaka za mimoriadny rok patrí našim zákazníkom, autorizovaným partnerom aj všetkým našim zamestnancom.“

Pozrite si

Toyota na Slovensku má za sebou najúspešnejší rok v histórii

Najpopulárnejšou verziou modelu Hyundai i30 sa stala verzia kombi, ktorá tvorila 56 % z celkového predaja tohto modelu. Na druhej priečke sa umiestnil model Tucson, ktorý sa zároveň stal 6. najpredávanejším modelom na Slovensku. Tretiu priečku obsadil kompaktný hatchback i2, z ktorého sa predalo 1 110 kusov.

Predaj modelu IONIQ bol oficiálne ukončený a tak sa z neho v priebehu minulého roka predalo posledných 8 kusov. Plynule naň nadviazal nový plne elektrický model IONIQ 5, ktorý si zvolilo 124 zákazníkov. Pre porovnanie, z najpredávanejšieho elektromobilu na Slovensku – Škoda ENYAQ iV, sa v priebehu minulého roka predalo 211 kusov.

Hyundai plánuje v jarných mesiacoch uviesť na trh nový elektrický model IONIQ 6 a v lete zas novú generáciu SUV modelu KONA, ako aj modernizovaný model i10. V druhej polovici roka sa očakáva príchod vynovených modelov i20, i30 a Tucson, ktoré v portfóliu doplní nové MPV Staria. Predstavenia sa napokon v priebehu roka dočká aj nová generácia Santa Fe a športovo ladeného elektromobilu IONIQ 5 N.