Skydio 2 – tento dron bude vážnou konkurenciou pre DJI

ZDROJ | Skydio

Dron Skydio R1 priniesol minulý rok svieži závan do sveta komerčných dronov, ktorým dominuje čínska spoločnosť DJI. Najnovšie prichádza nová verzia v podobe Skydio 2.

Dron disponuje umelou inteligenciou, ktorá umožňuje čiastočné autonómne riadenie. Dron dokáže podľa vývojárov dokonale mapovať svet okolo. Nemalo by mu robiť problém vyhýbať sa rôznym nečakaným prekážkam.

Pozrite siSkydio R1 – autonómny dron s 13 kamerami do každého terénu

Dosah dronu je 3,5 kilometra a na jedno nabitie vydrží 23 minút. Rýchlosť je slušných 58 kilometrov za hodinu.

Čo sa týka snímacích schopností, dron Skydio 2 disponuje šiestimi 4K Ultra HD kamerami. Zaujímavým bonusom má byť plánovací algoritmus, ktorý vraj dokáže natočiť pôsobivé filmové zábery. Zo zatiaľ dostupných ukážok môžeme potvrdiť, že dron vám dokáže natočiť perfektné akčné zábery. Dôležitý je ako vždy obsah.

Komunikácia so smartfónom funguje cez podporovanú aplikáciu. Aby ste sa nebáli, že sa vám dron niekde stratí, výrobca predstavil Skydio Beacon – zariadenie, ktoré umožní sledovať vašu polohu aj keď vás kamera dronu momentálne nevidí. Beacon má tiež funkciu, v rámci ktorej viete namieriť na miesto, kde chcete aby dron išiel.

ZDROJ | Skydio

Pozrite siDJI má špeciálne okuliare pre pilotov dronov

Dron Skydio 2 sa bude predávať za cenu 999 dolárov dostupný bude od novembra 2019. Dostupný vraj bude v limitovanom počte a preto tí, ktorí chcú mať istú objednávku, musia zložiť zálohu 100 dolárov. Dostupnosť na Slovensku či v Európe je zatiaľ otázna.

Cena je primeraná produktu, keďže konkurenčné drony od spomínaného DJI sa pohybujú približne v rovnakých cenách. Pri dronoch si napriek ich nádherným záberom treba uvedomiť problematickú legislatívu. Najmä na Slovensku sú pravidlá pre pilotov dronov veľmi prísne. Pre viac informácií o tejto téme odporúčam článok kolegu Richarda Pliešovského  – Drony a legislatíva.

ZdrojSkydio

Komentáre k článku